Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Jest ZRID dla odcinka S19 Dukla – Barwinek

Dodano: 07.07.2025 r. / Redakcja

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Wojewoda Podkarpacki wydał decyzję ZRID z rygorem natychmiastowej wykonalności dla budowy odcinka drogi ekspresowej S19 między Duklą a granicą państwa w Barwinku. Odcinek liczy ponad 18 km. Wykonawcą inwestycji o wartości ponad 1,5 mld zł jest firma Polaqua. Zakończenie prac planowane jest w II kwartale 2027 r.

Decyzja ZRID wyznacza granice terenu przeznaczonego pod inwestycję i rozpoczyna procedurę odszkodowawczą za przejmowane nieruchomości. Wysokość odszkodowań ustalą niezależni rzeczoznawcy majątkowi powołani przez Wojewodę Podkarpackiego. Właściciele otrzymają wypłaty od GDDKiA w ciągu 14 dni od uprawomocnienia się decyzji odszkodowawczej.

Inwestycja realizowana jest w systemie „Projektuj i buduj”. Po przekazaniu placu budowy wykonawca przeprowadzi inwentaryzacje: geodezyjną, przyrodniczą, dróg publicznych i obiektów kubaturowych, a także rozpoznania saperskie i środowiskowe.

Reklama

Na odcinku powstanie węzeł Barwinek zlokalizowany w miejscu połączenia drogi ekspresowej S19 z istniejącą DK19. Wybudowane zostaną także obiekty inżynierskie: 15 estakad, z których najdłuższa będzie miała aż 1100 m długości i rozpięta będzie nad doliną na filarach o wysokości ok. 27 m od poziomu terenu, siedem mostów, cztery wiadukty drogowe, pięć przejść dla zwierząt oraz szereg obiektów w ciągu poprzecznych oraz dodatkowych jezdni.

Droga zostanie wyposażona w urządzenia BRD i ochrony środowiska, przebudowane zostaną drogi poprzeczne, cieki oraz infrastruktura techniczna. Powstaną także cztery miejsca do kontroli i ważenia pojazdów.

Projekt współfinansowany jest w ramach instrumentu Łącząc Europę (CEF 2) w ramach umowy GDDKiA z Europejską Agencją Wykonawczą ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska (CINEA). Dofinansowanie wynosi 85 proc., czyli 326,161 490 mln euro.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Kilkaset przejść dla pieszych na Podkarpaciu będzie doświetlonych

PODKARPACIE. Jeszcze w tym roku GDDKiA planuje doświetlić ponad 180 przejść dla pieszych na Podkarpaciu. Inwestycja o wartości blisko 16 mln zł będzie zrealizowana w ramach Programu Bezpieczna Infrastruktura Drogowa (PBID).

Podkarpacie

Pięć osób podtruło się tlenkiem węgla

JAROSŁAW. Pięć osób, w tym dwoje dzieci, trafiło do szpitala z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Podkarpacie

W łańcuckim muzeum powstał "Pokój Wyciszenia"

LAŃCUT. ​Jest to miejsce przeznaczone dla osób ze szczególnymi potrzebami, które wymagają krótkiego wypoczynku i odreagowania napięć. Pokój dostępny jest dla wszystkich, bez względu na wiek.  

Podkarpacie

Wypadek na DK28 w Rymanowie. Utrudnienia w ruchu

PODKARPACIE. Do godz. 11:00 mogą potrwać utrudnienia w ruchu na odcinku drogi krajowej nr 28 w Rymanowie. Doszło tam do wypadku z udziałem pieszej. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Podkarpacie

Śmiertelne potrącenie pieszego w Trześniowie

PODKARPACIE. 53-letni mężczyzna został potrącony przez samochód. W wyniku doznanych obrażeń zmarł na miejscu.

Podkarpacie

Tragedia na dworcu kolejowym w Ropczycach. 46-latek zginął pod kołami pociągu

ROPCZYCE. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj na dworcu kolejowym w Ropczycach. 46-letni mężczyzna osunął się pod koła pociągu i poniósł śmierć na miejscu.

Podkarpacie

Mitsubishi uderzyło w bariery ochronne na A4. Kierowca prawdopodobnie zasnął

PODKARPACIE. Na autostradzie A4 w Górze Motycznej, samochód uderzył w barierę ochronną i słup oświetleniowy. Ranny kierowca, który najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, trafił do szpitala.

Podkarpacie

Ruszył przetarg na ostatni odcinek S19 na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Po raz trzeci Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na projekt i budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku Lutcza - Domaradz.

Reklama