Rzeszów - Czwartek, 26.06.2025
Reklama

Jeździł rowerem po kościele w trakcie mszy i wykrzykiwał wulgaryzmy

Dodano: /

fot. KMP w Tarnobrzegu
fot. KMP w Tarnobrzegu

TARNOBRZEG. 40-letni mieszkaniec Tarnobrzega został zatrzymany przez policję, po tym jak zakłócał mszę w jednym z tamtejszych kościołów. Mężczyzna jest oskarżony również o nękanie jednej z mieszkanek miasta.

W ubiegłą niedzielę, podczas porannej mszy w jednym z tarnobrzeskich kościołów, do świątyni wjechał rowerzysta i zaczął wykrzykiwać obraźliwe słowa, zakłócając wiernym uczestnictwo w publicznym wykonywaniu aktu religijnego.

Jak informuje tarnobrzeska policja, mężczyzna zrobił kilka okrążeń przed ołtarzem. Ponadto wielokrotnie wykrzykiwał w języku angielskim wulgarne słowa i pokazywał ręką obraźliwe gesty.

Mężczyzna nie reagował, kiedy zgromadzeni zwracali mu wagę i prosili o zachowanie spokoju.- Krzycząc i wymachując ręką wyjechał z kościoła uciekając w nieznanym kierunku – informuje KMP w Tarnobrzegu.

Funkcjonariusze zajęli się ustaleniem tożsamości awanturnika. Ustalili rysopis mężczyzny, przeglądnęli zapis kamery monitoringu i rozpoczęli jego poszukiwania. Zatrzymali go jeszcze tego samego dnia.

Reklama

Sprawcą okazał się 40-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Mężczyzna miał już na koncie kilka przestępstw, w tym m.in. nękanie jednej z mieszkanek Tarnobrzega oraz zniszczenia mienia należącego do pokrzywdzonej.

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw; zakłócenia aktu religijnego oraz obrazu uczuć religijnych, do których się przyznał. Nie umiał jednoznacznie wytłumaczyć policjantom dlaczego tak się zachował.

Za inne popełnione wcześniej przestępstwa, 40-latek usłyszał dodatkowe zarzuty. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz zakazu opuszczania kraju. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KMP w Tarnobrzegu
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Drażnił go hałas kosiarki. Z bronią w ręku ruszył w stronę sąsiada

PODKARPACIE. Pijany 29-letni mieszkaniec pow. strzyżowskiego, chciał bronią zmusić sąsiada do wyłączenia kosiarki. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty.

Podkarpacie

Koronawirus. 16 zakażeń, 34 wyzdrowienia na Podkarpaciu. W Rzeszowie 8 przypadków [11.08.2020]

PODKARPACIE. W szpitalu w Łańcucie zmarł 79-letni pacjent zakażony koronawirusem.

Podkarpacie

14 sierpnia placówki ZUS będą nieczynne

W piątek 14 sierpnia sale obsługi klientów w placówkach ZUS będą nieczynne. W tym dniu nie będzie również działało Centrum Obsługi Telefonicznej.

Podkarpacie

Podkarpacie poszukuje Liderów Szlachetnej Paczki

W całej Polsce trwa rekrutacja Liderów do Szlachetnej Paczki. Na Podkarpaciu poszukiwanych jest 15 Liderów.

Podkarpacie

Tragedia nad wodą. W Dębicy utonął 22-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Pierwsze utonięcie tego lata w powiecie dębickim. 22-letni mężczyzna wszedł do potoku Ostra i już nie wypłynął.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 37 zakażeń, 25 wyzdrowień, 1 ofiara śmiertelna [10.08.2020]

PODKARPACIE. Podkarpacki Inspektor Sanitarny podał najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzenie 1 stopnia o możliwych burzach z gradem na terenie całego województwa.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w m. Sietesz. 78-letniego mężczyznę przygniótł ciągnik

PODKARPACIE. 78-letni mężczyzna zginął przygnieciony przez traktor podczas wykonywania prac polowych.

Reklama