Rzeszów - Piątek, 23.05.2025
Reklama

Kolejna partia środków ochrony osobistej trafi do podkarpackich szpitali

Dodano:

fot. Daniel Kozik, biuro prasowe UMWP
fot. Daniel Kozik, biuro prasowe UMWP
PODKARPACIE. 26 tys. maseczek chirurgicznych, 1 850 przyłbic i 6,5 tys. półmasek ochronnych otrzymają wojewódzkie placówki walczące z pandemią Covid-19. To kolejne unijne wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego.   

Środki ochrony osobistej trafią do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie i  szpitali wojewódzkich w Przemyślu i Krośnie oraz do wojewódzkich stacji pogotowia ratunkowego w Przemyślu i Rzeszowie. Placówki otrzymają półmaski ochronne, przyłbice i maseczki chirurgiczne.

Do szpitala w Rzeszowie i w Przemyślu trafi 1,5 tys. sztuk półmasek ochronnych typu FFP2/FFP3  (KN95), a do szpitala w Krośnie 1 tys. sztuk. Stacje pogotowia otrzymają ich po 1250 sztuk.

7 tys. sztuk maseczek chirurgicznych otrzyma szpital w Przemyślu. Pozostałe dwa szpitale wojewódzkie – w Rzeszowie i Krośnie – otrzymają po 6 tys. sztuk. Do stacji pogotowia w Przemyślu trafi 4 tys. sztuk maseczek chirurgicznych, a do rzeszowskiego pogotowia – 4 tys. sztuk.

Jeśli chodzi o przyłbice ochronne, w zależności od potrzeb danej placówki, będzie ich od 300 do 500 sztuk.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Kolejny wzrost liczby zakażeń i zgonów na Podkarpaciu [18.02.2021]

PODKARPACIE.  Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 487 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim, czyli prawie o 100 więcej niż wczoraj.

Podkarpacie

Koronawirus. Blisko 400 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Najwięcej w Rzeszowie [17.02.2021]

PODKARPACIE. Wg najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w województwie podkarpackim przybyło 396 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, z czego 87 w Rzeszowie. 

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 270 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 4 osoby [16.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Kolejny przetarg na przygotowanie dokumentacji dla obwodnicy Nowej Dęby

PODKARPACIE. Poprzednie postępowanie unieważniono, ze względu na zbyt wysokie oferty wykonawców.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [15.02.2021]

PODKARPACIU. W województwie podkarpackim odnotowano ponad 200 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 320 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 11 osób [12.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! Silny mróz i zamiecie śnieżne na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W niektórych rejonach województwa temperatura spadnie  w nocy nawet do -21 stopni Celsjusza.

Podkarpacie

Ponad 350 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu [11.02.2021]

PODKARPACIE. Zmarło 8 mieszkańców województwa. 

Reklama