Rzeszów - Niedziela, 22.03.2026
Reklama

Kolizja na obwodnicy Mielca. Uszkodzonych 5 aut, sprawca był pijany

Dodano: 19.03.2026 r. / Redakcja

Kolzja 5 samochodów na obwodnicy Mielca / fot. KPP w Mielcu
Kolzja 5 samochodów na obwodnicy Mielca / fot. KPP w Mielcu

MIELEC. Pijany 63-latek doprowadził do kolizji z udziałem 5 samochodów na mieleckiej obwodnicy. Nieodpowiedzialnemu mężczyźnie grozi m.in. kara do 3 lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 17:00 na drodze wojewódzkiej nr 985 (obwodnica Mielca). Policjanci mieleckiej drogówki ustali wstępnie, że 63-letni kierowca seata, jadąc w kierunku Połańca, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z oplem. Następnie pojazd uderzył w skodę, a ta została zepchnięta do przydrożnego rowu.

- Sprawca nie zatrzymał się jednak i kontynuował jazdę, poruszając się lewym pasem jezdni wprost na nadjeżdżające pojazdy. Tam uderzył w naroże samochodu ciężarowego. Ostatecznie, po gwałtownym powrocie na prawy pas, najechał na tył toyoty z przyczepką - poinformowała podkom. Bernadetta Krawczyk, z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Reklama

Po tej serii zdarzeń, uszkodzenia Seata były na tyle poważne, że kierowca nie mógł kontynuować jazdy.  Jak informuje mielecka Policja, w tym groźnie wyglądającym zdarzeniu, nikt nie ucierpiał.

Po zatrzymaniu 63-letniego kierowcy, policjanci przebadali go alkomatem. Okazało się, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w swoim organizmie. Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego trafił do policyjnej izby zatrzymań.

- Teraz 63-latek odpowie za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości – wyjaśnia podkom. Bernadetta Krawczyk.

Źródło: KPP w Mielcu
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Środki ochrony osobistej dla 5 podkarpackich placówek medycznych

PODKARPACIE. Trzy szpitale i dwa zakłady opiekuńczo-lecznicze otrzymają pomoc w związku z epidemią koronawirusa.

Podkarpacie

Rusza wiosenna akcja szczepienia lisów

PODKARPACIE. Od czwartku na terenie całego województwa rozpocznie się wiosenna akcja szczepień przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzenie 1 stopnia o możliwych burzach z gradem na terenie całego województwa.

Podkarpacie

Kolejne punkty "drive thru" na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Pierwsze 9 punktów „drive thru” uruchomiono 11 maja. Teraz doszły kolejne dwa: w Lubaczowie i Sanoku. Usługę finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Podkarpacie

Nowy most w Mielcu oddany do użytku

PODKARPACIE.  Inwestycja o wartości blisko 44 mln zł jest już otwarta dla kierowców. Mieszkańcy Mielca zyskali drugi most na Wisłoce.

Podkarpacie

Podkarpacki Urząd Wojewódzki wznowił bezpośrednią obsługę klientów

RZESZÓW. Klienci są obsługiwani bezpośrednio, po uprzednim telefonicznym lub mailowym ustaleniu terminu wizyty.

Podkarpacie

Rozstrzygnięto przetarg na projekt i budowę S19 Rzeszów Płd. - Babica

PODKARPACIE. W ramach inwestycji powstanie, m.in. blisko 2-kilometrowy tunel.

Podkarpacie

Utrudnienia na A4. Zablokowany pas w kierunku Korczowej [AKTUALIZACJA]

PODKARPACIE. Kierujący oplem vivaro uderzył w barierę ochroną. 

Reklama