Rzeszów - Piątek, 06.03.2026
Reklama

Kompletnie pijana matka przywiozła autem dziecko do przedszkola

Dodano: 16.10.2025 r. / Redakcja

fot. KPP w Jarosławiu
fot. KPP w Jarosławiu

PODKARPACIE. Ponad 3 promile alkoholu miała 34-latka, która przywiozła samochodem swoją 5-letnią córkę do przedszkola. Świadkiem zdarzenia był policjant po służbie, który natychmiast zareagował i uniemożliwił nieodpowiedzialnej kobiecie dalszą jazdę. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w środę, 15 października br. około godz. 8:00 na parkingu jednego z przedszkoli w miejscowości Radymno, w powiecie jarosławskim. Kobieta kierująca seatem, w którym siedziała również jej 5-letnia córka, podczas parkowania, uderzyła w znajdujący się przed nią samochód. W uderzonym przez nią pojeździe znajdował się funkcjonariusz Komisariatu Policji w Radymnie, mł. asp. Łukasz Mróz. Był w czasie wolnym od służby. Policjant wysiadł z samochodu i podszedł do kobiety, która także opuściła pojazd. Podejrzenie funkcjonariusza wzbudziła zaburzona równowaga kobiety oraz unoszący się zapach alkoholu.

Reklama

Policjant o swoich przypuszczeniach powiadomił dyżurnego. Aby uniknąć stresującej sytuacji dla 5-letniej dziewczynki, pomógł kobiecie odprowadzić córkę do przedszkola. Kiedy wrócili na parking, czekali tam już wcześniej poinformowani o tym zdarzeniu funkcjonariusze policji. Sprawdzili stan trzeźwości kierującej seatem. Okazało się, że kobieta ma 3,04 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy.

34-letnia mieszkanka gminy Radymno wkrótce usłyszy zarzuty w tej sprawie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Jarosławiu
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na przejściu kolejowym w Chorzelowie. 85-latek i jego wnuczka zginęli na miejscu

PODKARPACIE. Szynobus relacji Dębica - Padew Narodowa potrącił 85-letniego mężczyznę i jego 11-letnią wnuczkę. Niestety, obydwoje ponieśli śmierć na miejscu.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Turbi. Nie żyje 52-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Dziś rano, w Turbii doszło do tragicznego wypadku. Samochód potrącił mężczyznę, który prowadził rower przez przejście dla pieszych. Niestety, życia 52-latka nie udało się uratować.

Podkarpacie

Będzie kompleksowy remont mostu w Iskrzyni w ciągu DK19

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na remont mostu przez rzekę Wisłok w miejscowości Iskrzynia, w ciągu drogi krajowej nr 19. Prace potrwają 11 miesięcy.

Podkarpacie

Osiemnaście 34-tonowych ciężarówek testowało estakadę na S19 Miejsce Piastowe - Dukla

PODKARPACIE. Estakada w Zboiskach pozytywnie przeszła próbę wytrzymałości. Do testów użyto 18 ciężarówek, każda o masie 34 ton, rozstawionych na przęsłach i przy każdej podporze pośredniej.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w powiecie mieleckim. Nie żyje 4-letnie dziecko

PODKARPACIE. Mieleccy policjanci pracują na ustaleniem dokładnych okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w miejscowości Dulcza Wielka w powiecie mieleckim. W zderzeniu dwóch samochodów, śmierć poniosła 4-letnia dziewczynka.

Podkarpacie

Podkarpacie. Jesienna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

PODKARPACIE. W dniach od 2 do 11 października 2025 r. na terenie województwa podkarpackiego odbędzie się jesienna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w miejscowości Przędzel. Nie żyje 32-letni motocyklista

PODKARPACIE. Niżańscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło w sobotę przed godz. 11:00 na drodze krajowej nr 77 w miejscowości Przędzel w powiecie niżańskim.

Podkarpacie

Remonty na DK94. W kilku miejscach obowiązuje ruch wahadłowy

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o utrudnieniach drogowych, jakie wystąpią w kilku miejscowościach w ciągu DK94, w związku z remontem dylatacji na obiektach mostowych.

Reklama