Rzeszów - Czwartek, 06.11.2025
Reklama

Komunikat Wojewody Podkarpackiego w związku z naruszeniem polskiej przestrzeni powietrznej

Dodano: 10.09.2025 r. / Redakcja

Fot. Jerzy Żygadło, PUW w Rzeszowie
Fot. Jerzy Żygadło, PUW w Rzeszowie

PODKARPACIE. W związku z naruszeniem polskiej przestrzeni powietrznej przez rosyjskie drony wojewoda Teresa Kubas-Hul zwołała dziś rano posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem przedstawicieli wszystkich służb, inspekcji i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w regionie. Po spotkaniu odbył się briefing prasowy.

W nocy z wtorku na środę (9/10 września) polską przestrzeń powietrzną naruszyły rosyjskie drony. „Wszystkie obiekty zostały skutecznie zneutralizowane przez wojsko poza terenem województwa podkarpackiego. Na Podkarpaciu nie odnotowano żadnych incydentów ani zagrożeń dla mieszkańców” – poinformował Podkarpacki Urząd Wojewódzki. Przez pewien czas wstrzymany był ruch na lotnisku Rzeszów–Jasionka, które od godziny 8:00 działa już bez zakłóceń.

Podczas posiedzenia zespołu kryzysowego omówiono bieżącą sytuację i wydano rekomendacje dla służb, m.in. Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojska.

Reklama

Na briefingu wojewoda podkreśliła, że sytuacja w regionie jest stale monitorowana. Dodała, że pozostaje w bezpośrednim kontakcie z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Marcinem Kierwińskim, a także z kierownictwem MON i MEN.

– Wszystkie służby pracują w podwyższonej gotowości. Mieszkańcy proszeni są o zachowanie spokoju i stosowanie się do komunikatów, a w razie podejrzenia zagrożenia należy niezwłocznie dzwonić pod numer 112 – powiedziała Teresa Kubas-Hul.

Rzecznik prasowy wojewody Bartosz Gubernat poinformował, że w porozumieniu z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz MEN w szkołach wdrażane są działania prewencyjne – m.in. ćwiczenia ewakuacyjne i wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

162 km/h w obszarze zabudowanym

PODKARPACIE. O 112 km/h przekroczył prędkość w terenie zabudowanym 29-letni kierowca volvo.

Podkarpacie

Pijana i z zakazem sądowym przewoziła swoje dziecko niesprawnym samochodem

STALOWA WOLA. Informacja o całym zdarzeniu została przekazana również do sądu rodzinnego.

Podkarpacie

Ukradła kartę płatniczą. Zapłaciła nią 6 razy i oddała do placówki banku

PODKARPACIE. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Policyjne kontrole na ulicach. Chodzi o akcję „Smog”

PODKARPACIE. 19 lutego 2020 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Smog".

Podkarpacie

Cenne starodruki w rękach policji. Ich wartość przekracza 80 tys. zł

JAROSŁAW. Odzyskane przez policjantów księgi to dzieła w większości teologiczne, w języku łacińskim.

Podkarpacie

Odnaleziono zwłoki w Sanie. To zaginiony 29-latek

PODKARPACIE. W piątek, policjanci z Dubiecka przyjęli zawiadomienie o zaginięciu 29-letniego.

Podkarpacie

Koronawirus 2019 –nCoV. Na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 14 osób

PODKARPACIE. „Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 14 osób" - wyjaśnia dr Adam Sidor.

Reklama