Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

Koronawirus. 1 nowy zakażony, 8 wyzdrowień na Podkarpaciu [stan na 12.04.2020 r.]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
W dniu dzisiejszym w województwie podkarpackim zanotowano tylko jeden przypadek zakażenia koronawirusem, potwierdzony badaniami laboratoryjnymi. Jednocześnie Podkarpacki Inspektor Sanitarny poinformował o 8 osobach, które wyzdrowiały, w tym dwoje dzieci.

Nowy potwierdzony przypadek to mężczyzna  w sile wieku z Rzeszowa przebywający w izolacji. Osoby które wyzdrowiały to:  starsza kobieta z Tarnobrzegu, starsza kobieta i mężczyzna z powiatu leżajskiego, kobieta w sile wieku z Przemyśla, którzy przebywali w szpitalu w Łańcucie oraz kobieta i mężczyzna w sile wieku oraz dwoje dzieci – wszyscy z powiatu tarnobrzeskiego.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 1536 osób, a  13 163  poddane jest  kwarantannie.  Aktualnie hospitalizowanych jest  152  osób.

Do tej pory w laboratorium WSSE wykonano 4707 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 221 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2,  22 osoby wyzdrowiało, 11 zmarło.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Wpadł w poślizg i dachował. Pojazdem podróżowało pięć osób

SĘDZISZÓW MŁP. Kierowca osobowego mercedesa, na łuku drogi wpadł w poślizg, zjechał do rowu, a następnie dachował. 

Podkarpacie

Karetka z pacjentem nie mogła dojechać na podjazd SOR-u, bo przejazd zablokował inny pojazd

ŁAŃCUT. Postępowanie dotyczy narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Podkarpacie

Groźny wypadek w Lubenii. Dwie osoby ranne

Do groźnego wypadku doszło wczoraj w Lubenii. Kierowca audi A3 stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rzeki. W wypadku ucierpiał on i pasażer.

Podkarpacie

Otwarto nowy blok operacyjny

STALOWA WOLA. Będzie możliwość wykonywania większej liczby zabiegów.

Podkarpacie

Do 5 lat za nieumyślne spowodowanie śmierci. 22-latek wpadł do silosu

PODKARPACIE. Pokrzywdzony zdołał zadzwonić z telefonu komórkowego prosząc go o pomoc. Zmarł w szpitalu.

Podkarpacie

Spada liczna aptek. 80,5 proc. magistrów farmacji to kobiety

PODKARPACIE. W 2018 roku na Podkarpaciu funkcjonowało 687 aptek ogólnodostępnych oraz 124 punkty apteczne.

Podkarpacie

Kapitan statku na Jeziorze Solińskim pod wpływem alkoholu

62-letni kapitan jednego ze statków pasażerskich pływających po Jeziorze Solińskim został zatrzymany przez Policję. Mężczyzna miał blisko 1,4 promila alkoholu.

Podkarpacie

W czasie festynu zawalił się dach sceny. Trzy osoby przewieziono do szpitala

PRZEMYŚL. W wyniku burzy i silnych powiewów wiatru zawalił się dach sceny muzycznej oraz jeden ze stojący obok namiotów.

Reklama