Rzeszów - Poniedziałek, 03.11.2025
Reklama

Koronawirus. 8 nowych przypadków na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [26.03.2020]

Dodano: 26.03.2020 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. [godz. 20:30] Mamy 8 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu, potwierdzone badaniami laboratoryjnymi. Wcześniej informowaliśmy o dodatkowych dwóch przypadkach. Łącznie to już 53 osoby.

Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego poinformowała o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS CoV2. Jest to 1 osoba z powiatu rzeszowskiego (młody mężczyzna), 6 osób z powiatu tarnobrzeskiego (trzy młode kobiety, dziecko oraz dwóch młodych mężczyzn) oraz jedna osoba z powiatu strzyżowskiego (młody mężczyzna). Wszystkie te osoby objętą są ścisłą kwarantanną.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 7908 osób,  a 10064  poddane jest  kwarantannie.  Aktualnie hospitalizowanych jest  87 osób.

Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1598  testów.

Dwie osoby z naszego województwa zakażone koronawirusem wyzdrowiały. Chodzi o kobietę i mężczyznę, którzy przebywali w szpitalu w Łańcucie.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 53 przypadki zakażenia koronawirusem.

W Polsce liczba zakażeń na chwilę obecną wynosi 1221 przypadków. 16 osób zmarło.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

W czwartek na Podkarpaciu będzie bardzo gorąco, nawet 35 stopni. Ostrzeżenie IMGW!

PODKARPACIE. Nawet 35 stopni Celsjusza – taką temperaturę mogą wskazać dziś termometry na Podkarpaciu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia w związku z upałami.

Podkarpacie

Wiemy, kto wybuduje rampy do odśnieżania tirów przy S19 oraz A4 na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała firmę, która zajmie się zaprojektowaniem, a później budową ramp do odśnieżania samochodów ciężarowych na terenie Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) zlokalizowanych przy drodze ekspresowej S19...

Podkarpacie

Poranny wypadek na A4 w kierunku Rzeszowa. Zderzenie osobówki w lawetą

PODKARPACIE. Dziś rano, na 606 km autostrady A4 w kierunku Rzeszowa, doszło do zderzenia dwóch pojazdów. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba.

Podkarpacie

Od 1 lipca wspólny bilet na autobusy ZG PKS i pociągi Polregio

PODKARPACIE. Związek Gmin „PKS” i Polregio podpisały porozumienie o współpracy, którego efektem jest wprowadzenie wspólnego biletu. Jest to inicjatywa Województwa Podkarpackie, które w znacznym stopniu finansuje tę usługę.

Podkarpacie

Nocny wypadek na autostradzie A4. Pojazdy zapaliły się, jedna osoba ranna

PODKARPACIE. Do groźnego wypadku doszło dziś w nocy na autostradzie A4 w województwie podkarpackim. Samochód dostawczy zderzył się z motorowerem. Obydwa pojazdy stanęły w płomieniach. Poważnie ranny został kierujący jednośladem.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! W poniedziałek upały i burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II dotyczące upału oraz burz, jakie prognozowane są na terenie Podkarpacia.

Podkarpacie

Dodatkowa akcja szczepienia lisów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o dodatkowej akcji szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Podkarpacie

Postęp prac na S19 Babica – Jawornik. Powstaje tu najwyższa estakada w Polsce

PODKARPACIE. Od zakończenia przerwy zimowej, tempo prac na budowie drogi ekspresowej S19 między Babicą a Jawornikiem znacznie przyspieszyło. Roboty prowadzone są w każdej branży. Zaawansowanie prac wynosi blisko 50 proc.

Reklama