Rzeszów - Wtorek, 19.08.2025
Reklama

Koronawirus. Aktualna sytuacja na Podkarpaciu [9.03.2020]

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Zgodnie z najnowszym komunikatem Rzecznika Prasowego Wojewody Podkarpackiego z dnia 9 marca 2020 r. w naszym województwie pod nadzorem epidemiologicznym lub w kwarantannie domowej jest 275 osób. 9 osób jest hospitalizowanych.

Od 24 stycznia br. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym osoby, które przebywały w ostatnim czasie  w rejonach utrzymującej się transmisji wirusa. Wszystkie te osoby poddawane były i są weryfikacji pod kątem stanu zdrowia.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem lub w kwarantannie  domowej pozostaje 275 osób.  Wszystkie są zdrowe.

Na terenie województwa podkarpackiego hospitalizacji podlega 9 osób.

Dotychczas w związku z koronawirusem w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 63 testy, wszystkie są ujemne.

Jak do tej pory na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem SARS-CoV-2.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ewa Leniart odwołana ze stanowiska wojewody podkarpackiego

PODKARPACIE. - Z dniem 2 listopada br., Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odwołał Ewę Leniart ze stanowiska Wojewody Podkarpackiego - poinformował Michał Mielniczuk, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego.

Podkarpacie

Podkarpaccy policjanci wstępnie podsumowali działania "Wszystkich Świętych"

PODKARPACIE. 6 wypadków, 7 osób rannych, 1 ofiara śmiertelna, 17 nietrzeźwych kierowców – tak wygląda na dzień dzisiejszy bilans działań podkarpackich policjantów związanych z dniem Wszystkich Świętych.

Podkarpacie

Podkarpacie. Dodatkowa akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

PODKARAPCIE. W dniach od 9 do 16 listopada 2023 r. na terenie województwa podkarpackiego odbędzie się dodatkowa akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Działania obejmą zasięgiem obszar o szerokości około 15 – 20...

Podkarpacie

Podkarpackie służby gotowe na zimę

PODKARPACIE. Podkarpackie służby są w pełnej gotowości do podjęcia wszelkich działań w sezonie zimowym, zapewnia wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Podkarpacie

Wypadek na autostradzie, w korku bus wiozący dziecko pod respiratorem. Pomogli policjanci

PODKARPACIE. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach eskortowali busa transportującego dziecko podłączone do respiratora. Bus utknął w korku po wypadku na autostradzie, a w urządzeniu podtrzymującym życie kończyła się bateria.

Podkarpacie

14-latek znęcał się nad małym kotem. Wrzucił go do studzienki i rzucał w niego cegłami

PODKARPACIE. Na pomoc zwierzęciu przybyli strażacy. O losie nastolatka zadecyduje sąd rodzinny.

Podkarpacie

Najważniejsze nagrody gospodarcze Podkarpacia wręczone

RZESZÓW. 25 października odbyła się Gala Biznesu podczas której wręczono certyfikaty i wyróżnienia w Programie „Smaczne bo Podkarpackie” 2023 oraz statuetki, dyplomy i wyróżnienia w Konkursie „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” 2023.

Podkarpacie

Tymczasowy areszt dla rodziców podejrzanych o maltretowanie 4-miesięcznej córki

PODKARPACIE. 20-letnia kobieta i 25-letni mężczyzna usłyszeli zarzuty znęcania się nad swoją 4-miesięczną córką. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Reklama