Rzeszów - Niedziela, 24.08.2025
Reklama

Koronawirus. Blisko 800 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 33 osoby [27.11.2020]

Dodano:

PODKARPACIE. Jak podało Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 790 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarło 33 osoby, z czego 32 miało choroby współistniejące.

Od początku pandemii na terenie Podkarpacia potwierdzono 50 175 zakażeń. Do tej pory zmarło 1192 mieszkańców województwa.

Pacjenci z potwierdzonym Covid-19 zajmują 1184 łóżka, z dostępnych 2232. W regionie wolnych  jest 51 respiratorów, ze 192 dostępnych.

Nowe przypadki wg powiatów to:
  • bieszczadzki   1
  • brzozowski     13
  • dębicki 30
  • jarosławski     27
  • jasielski           74
  • kolbuszowski  13
  • krośnieński     37
  • leżajski 26
  • lubaczowski    39
  • łańcucki          45
  • mielecki          48
  • niżański          21
  • przemyski       18
  • przeworski      17
  • ropczycko-sędziszowski         10
  • rzeszowski      62
  • sanocki           15
  • stalowowolski 43
  • strzyżowski     18
  • tarnobrzeski   31
  • leski    7
  • Krosno 19
  • Przemyśl         18
  • Rzeszów          101
  • Tarnobrzeg     57

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Wmurowano akt erekcyjny pod budowę posterunku policji

ZAGÓRZ. 24 września br. odbyła się ceremonia podpisania dokumentu i wmurowania symbolicznej kapsuły pod nową siedzibę posterunku Policji w Zagórzu.

Podkarpacie

Polskie nazwy miast na znakach drogowych

PODKARPACIE. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury nazwy miast położonych w sąsiednich państwach będą podawane na znakach drogowych w języku polskim i w języku oryginalnym.

Podkarpacie

Trwa remont na zamku w Łańcucie. Prace odbywają się w Oranżerii i Ujeżdżalni [FOTO]

ŁAŃCUT. Muzeum-Zamek w Łańcucie realizuje dwa wielomilionowe projekty, dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu spada liczba przechodni i porad lekarskich

PODKARPACIE. Na koniec 2018 roku w województwie podkarpackim funkcjonowało 1721 placówek ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, w tym 1229 przychodni i 492 praktyki lekarskie.

Podkarpacie

Otwarto nowy most na Wisłoku

W miejscowości Czarna koło Łańcuta oddano do użytku nowy most na Wisłoku, który zastąpił starą przeprawę. Poprzednia konstrukcja miała ograniczony tonaż i nie odpowiadała obowiązującym normom i potrzebom transportowym.

Podkarpacie

Otwarto nowe Centrum Medyczne z pawilonem diagnostyczno-zabiegowym

ŁAŃCUT. Nowoczesny pawilon diagnostyczno- zabiegowy w Łańcucie to kolejna inwestycja w podkarpackiej służbie zdrowia.

Podkarpacie

Pytony, boa, warany… Udaremniony przemyt 166 egzotycznych gadów i płazów w Korczowej

Na przejściu granicznym Korczowa-Krakowiec funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt 166 egzotycznych gadów i płazów. Zwierzęta przekazano na kwarantannę do ZOO w Zamościu.

Reklama