Rzeszów - Poniedziałek, 25.08.2025
Reklama

Koronawirus na Podkarpaciu. Duży spadek liczby zakażeń, brak zgonów [10.05.2021]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Wg najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w województwie podkarpackim potwierdzono 54 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. To najniższa liczba nowych zakażeń od 25 września ubiegłego roku, kiedy to odnotowano 55 nowych przypadków.

W porannym raporcie odnotowano 19 ofiar śmiertelnych; 16 z tych osób miało choroby współistniejące.

Wyzdrowiało kolejne 169 osób. Na kwarantannie przebywa obecnie 3450 mieszkańców województwa. Wykonano 1623 testy, w tym 68 z wynikiem pozytywnym

W szpitalach województwa podkarpackiego, dla pacjentów chorych na Covid-19, dostępnych jest 1818 łóżek, z których 698 jest zajęte. Dla najcięższych przypadków wolnych jest 102 respiratory, z 205 dostępnych.

Nowe przypadki wg powiatów to:

 
  • dębicki - 5
  • jarosławski - 5
  • jasielski - 7
  • krośnieński - 1
  • leżajski - 1
  • lubaczowski - 2
  • mielecki - 6
  • niżański - 1
  • przeworski - 6
  • ropczycko-sędziszowski - 1
  • rzeszowski - 3
  • sanocki - 2
  • strzyżowski - 3
  • tarnobrzeski - 2
  • leski - 1
  • Krosno - 2
  • Przemyśl - 4
  • Rzeszów - 2
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Rusza wiosenna akcja szczepienia lisów

PODKARPACIE. Od czwartku na terenie całego województwa rozpocznie się wiosenna akcja szczepień przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzenie 1 stopnia o możliwych burzach z gradem na terenie całego województwa.

Podkarpacie

Kolejne punkty "drive thru" na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Pierwsze 9 punktów „drive thru” uruchomiono 11 maja. Teraz doszły kolejne dwa: w Lubaczowie i Sanoku. Usługę finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Podkarpacie

Nowy most w Mielcu oddany do użytku

PODKARPACIE.  Inwestycja o wartości blisko 44 mln zł jest już otwarta dla kierowców. Mieszkańcy Mielca zyskali drugi most na Wisłoce.

Podkarpacie

Podkarpacki Urząd Wojewódzki wznowił bezpośrednią obsługę klientów

RZESZÓW. Klienci są obsługiwani bezpośrednio, po uprzednim telefonicznym lub mailowym ustaleniu terminu wizyty.

Podkarpacie

Rozstrzygnięto przetarg na projekt i budowę S19 Rzeszów Płd. - Babica

PODKARPACIE. W ramach inwestycji powstanie, m.in. blisko 2-kilometrowy tunel.

Podkarpacie

Utrudnienia na A4. Zablokowany pas w kierunku Korczowej [AKTUALIZACJA]

PODKARPACIE. Kierujący oplem vivaro uderzył w barierę ochroną. 

Podkarpacie

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Podkarpacie

PODKARPACIE. W piątek prezydent gościł w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej, a w sobotę spotkał się ze strażakami OSP w Bukowsku.

Reklama