Rzeszów - Sobota, 16.08.2025
Reklama

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 700 zakażeń, zmarło 15 osób [16.11.2021]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 702 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 581 osób wyzdrowiało. W wyniku zakażenia COVID-19 zmarło 15 osób, w tym 13 z nich miało choroby współistniejące.

Powiaty z największą liczbą przypadków to miasto Rzeszów (118), a także powiaty: dębicki (71) i rzeszowski (64).

Pozostałe nowe zakażenia wg powiatów:
 
bieszczadzki 16
brzozowski 8
jarosławski 23
jasielski 21
kolbuszowski 24
krośnieński 22
leżajski 9
lubaczowski 12
łańcucki 28
mielecki 51
niżański 19
przemyski 12
przeworski 11
ropczycko-sędziszowski 7
sanocki 25
stalowowolski 50
strzyżowski 17
tarnobrzeski 18
leski 19
Krosno 14
Przemyśl 11
Tarnobrzeg 31

Na kwarantannie przebywa obecnie 19004 osób. Wykonano 4506 testów, z których 777 dało wynik pozytywny.
Reklama

W szpitalach województwa podkarpackiego dla pacjentów chorych na COVID-19 dostępne są obecnie 1264 łóżka, z których 1076 jest aktualnie zajętych. 107 pacjentów korzysta natomiast z respiratorów. 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Podrobił znaki towarowe ok. 200 produktów GSM. Chodziło o akcesoria firm Samsung i Sony

DĘBICA. Prokurator po zapoznaniu się z aktami sprawy i wnioskiem podejrzanego skierował do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego.

Podkarpacie

Podczas kontroli znaleziono 80 tabletek ekstazy i amfetaminę. Kolejne 150 tabletek miał w domu

MIELEC. W czasie interwencji i podczas przeszukań, policjanci zabezpieczyli ponad 200 tabletek ekstazy i amfetaminę.

Podkarpacie

Pożar budynku w Łańcucie. Nie żyją dwie osoby

ŁAŃCUT. Do pożaru niezamieszkanego budynku doszło 19 marca wieczorem w Łańcucie. 

Podkarpacie

Nie tylko Rzeszów chce się powiększać. Znamy wyniki konsultacji społecznych w Głogowie Młp.

SĘDZISZÓW MŁP. Zakończyły się konsultacje społeczne na temat włączenia do Głogowa Małopolskiego pięciu sołectw z terenu gminy.

Podkarpacie

33-latek dźgnął ostrym narzędziem mieszkańca powiatu dębickiego. Mężczyzna zmarł

DĘBICA. Sprawca był karany za posiadanie i przechowywanie treści pornograficznych z udziałem małoletnich.

Podkarpacie

Mógł okraść ponad 30 altanek działkowych. Interesowały go głównie elektronarzędzia i sprzęt RTV

MIELEC. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut włamania do dwóch altanek.

Reklama