Rzeszów - Czwartek, 21.08.2025
Reklama

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 900 zakażeń, blisko 50 zgonów [12.01.2022]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Ponad 900 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 48 zgonów na Podkarpaciu – wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia.

W ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem potwierdzono u 919 mieszkańców województwa podkarpackiego (w Rzeszowie 139 przypadków). Zmarło 48 osób;  43 z nich miały choroby współistniejące.

Wyzdrowiało kolejne 302 osoby. Na kwarantannie przebywa 9274 osoby. Wykonano 5231 testów, w tym 1055 z wynikiem pozytywnym.

W woj. podkarpackim do dyspozycji pacjentów chorych na Covid-19 jest 1943 łóżka szpitalne, z których 1140 jest zajętych. Z respiratorów korzysta 124 osoby.

Nowe przypadki wg powiatów to:
 
bieszczadzki 3
brzozowski 16
dębicki 76
jarosławski 29
jasielski 67
kolbuszowski 15
krośnieński 34
leżajski 41
lubaczowski 9
łańcucki 28
mielecki 53
niżański 36
przemyski 29
przeworski 19
ropczycko-sędziszowski 22
rzeszowski 105
sanocki 51
stalowowolski 35
strzyżowski 20
tarnobrzeski 17
leski 18
Krosno 14
Przemyśl 29
Rzeszów 139
Tarnobrzeg 13

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Dwa tragiczne wypadki na drogach Podkarpacia. Zginęły dwie osoby

PODKARPACIE. Okoliczności obu tych wypadków wyjasniają policjanci pod nadzorem prokuratury.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia,  Ministerstwa Zdrowia potwierdziło 1257 przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu chorób współistniejących wraz z Covid-19 zmarło 11 osób.

Podkarpacie

Wjechała w pieszych na chodniku. Prawdopodobnie zasnęła za kierownicą

ŁAŃCUT. 41-letnia mieszkanka Łańcuta wjechała samochodem w pieszych idących chodnikiem. Kobieta najprawdopodobniej zasnęła za kierownicą. W zdarzeniu ucierpiał 14-chłopiec, który trafił do szpitala.

Podkarpacie

Ruszyły wypłaty czternastych emerytur

Pierwsi emeryci i renciści otrzymali czternaste emerytury - poinformowała w czwartek prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia w województwie podkarpackim odnotowano 1315 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. 

Podkarpacie

Tragiczny weekend nad wodą na Podkarpaciu. Utonęło dwóch mężczyzn

PODKARPACIE. 43-latek i 22-latek to kolejne ofiary letniego wypoczynku nad wodą w naszym regionie.

Podkarpacie

Upały na Podkarpaciu, nawet 33 stopnie. IMGW wydał ostrzeżenie

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia dotyczące upałów na terenie województwa podkarpackiego. W piątek termometry pokażą nawet 33 stopnie Celsjusza.

Podkarpacie

Uwaga na oszustów! ZUS apeluje do seniorów w sprawie 14. emerytur

PODKARPACIE. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed oszustami, którzy podają się za pracowników ZUS i proponują „załatwienie” 14. emerytury.

Reklama