Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [23.03.2021]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem w na Podkarpaciu.

W ciągu ostatniej doby, w województwie podkarpackim potwierdzono 721 nowych przypadków.  Z powodu Covid-19 zmarła jedna osoba, natomiast z powodu chorób współistniejących z Covid-19 – 21 osób ; łącznie odnotowano 22 przypadki śmiertelne.

Wyzdrowiało kolejne 863 osoby. Liczba mieszkańców województwa przebywających na kwarantannie wzrosła do 22 687osób. Wykonano 3410 testów, w tym 1015 z wynikiem pozytywnym.

W szpitalach województwa zwiększono liczbę łóżek dla pacjentów chorych na Covid-19. W tej chwili jest to 2305 łóżek, z których 1815 jest zajęte. 202 pacjentów wymaga wsparcia respiratorowego; dla kolejnych cięższych przypadków wolnych pozostaje 36 respiratorów.
Reklama
Nowe potwierdzone przypadki wg powiatów to:
 
bieszczadzki 24
brzozowski 13
dębicki 44
jarosławski 38
jasielski 29
kolbuszowski 36
krośnieński 20
leżajski 19
lubaczowski 10
łańcucki 24
mielecki 72
niżański 17
przemyski 15
przeworski 24
ropczycko-sędziszowski 5
rzeszowski 49
sanocki 30
stalowowolski 40
strzyżowski 8
tarnobrzeski 45
leski 8
Krosno 17
Przemyśl 8
Rzeszów 94
Tarnobrzeg 30


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Budowa trzech obwodnic na Podkarpaciu zatwierdzona

PODKARPACIE. Obwodnice Jasła, Pilzna oraz Brzostka i Kołaczyc powstaną w ramach rządowego Programu Budowy 100 Obwodnic. Ich łączna długość to 25 km.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 330 nowych zakażeń, 30 zgonów [23.04.2021]

PODKARPACIE. Wg najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w województwie podkarpackim przybyło 313 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z prognozowanymi burzami w większości powiatów województwa i towarzyszącym im silnym wiatrem.

Podkarpacie

Blisko 500 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 57 osób [22.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwa Zdrowia poinformowało o 486 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało kolejne 574 osoby.

Podkarpacie

Koronawirus. Od 26 kwietnia zmiany w obostrzeniach. Na Podkarpaciu otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne

PODKARPACIE. Oprócz tego dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przejdą na nauczanie hybrydowe. 

Podkarpacie

W Domaradzu zderzyły się dwa tiry. Jedna osoba ranna

PODKARPACIE. Przez ponad 2 godz. zablokowana była krajowa „dziewiętnastka” w Domaradzu. Doszło tam do zderzenia dwóch tirów. Jeden z kierowców trafił do szpitala.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu: Ponad 400 nowych zakażeń, 52 zgony [21.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Uruchomiono pierwszy na Podkarpaciu Punkt Szczepień Powszechnych

RZESZÓW. W Jarosławiu ruszył pierwszy na Podkarpaciu pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych. Punkt będzie w stanie zaszczepić kilkaset osób dziennie.

Reklama