Rzeszów - Czwartek, 21.08.2025
Reklama

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [29.12.2020]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. W województwie podkarpackim odnotowano najniższą dobową liczbę zakażeń w skali kraju.

Wg najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, na Podkarpaciu potwierdzono 85 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Do tej pory w województwie potwierdzono 58 684 zakażeń.

Zmarło 8 osób, wszystkie miały choroby współistniejące. Łącznie od początku pandemii zmarło już  1780 mieszkańców województwa.

Na Podkarpaciu wolnych jest obecnie 1211 łóżek dla pacjentów z Covid-19. Ze 171 dostępnych respiratorów, zajętych jest 79.

Nowe przypadki wg powiatów to:
  • brzozowski 3
  • dębicki 11
  • jarosławski 4
  • jasielski 6
  • kolbuszowski
  • krośnieński 1
  • lubaczowski 9
  • łańcucki 5
  • mielecki 6
  • niżański 2
  • przemyski 3
  • przeworski 3
  • ropczycko-sędziszowski 4
  • rzeszowski 7
  • sanocki 1
  • stalowowolski 3
  • strzyżowski 2
  • Przemyśl 1
  • Rzeszów 10
  • Tarnobrzeg 4 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Dwa tragiczne wypadki na drogach Podkarpacia. Zginęły dwie osoby

PODKARPACIE. Okoliczności obu tych wypadków wyjasniają policjanci pod nadzorem prokuratury.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia,  Ministerstwa Zdrowia potwierdziło 1257 przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu chorób współistniejących wraz z Covid-19 zmarło 11 osób.

Podkarpacie

Wjechała w pieszych na chodniku. Prawdopodobnie zasnęła za kierownicą

ŁAŃCUT. 41-letnia mieszkanka Łańcuta wjechała samochodem w pieszych idących chodnikiem. Kobieta najprawdopodobniej zasnęła za kierownicą. W zdarzeniu ucierpiał 14-chłopiec, który trafił do szpitala.

Podkarpacie

Ruszyły wypłaty czternastych emerytur

Pierwsi emeryci i renciści otrzymali czternaste emerytury - poinformowała w czwartek prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia w województwie podkarpackim odnotowano 1315 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. 

Podkarpacie

Tragiczny weekend nad wodą na Podkarpaciu. Utonęło dwóch mężczyzn

PODKARPACIE. 43-latek i 22-latek to kolejne ofiary letniego wypoczynku nad wodą w naszym regionie.

Podkarpacie

Upały na Podkarpaciu, nawet 33 stopnie. IMGW wydał ostrzeżenie

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia dotyczące upałów na terenie województwa podkarpackiego. W piątek termometry pokażą nawet 33 stopnie Celsjusza.

Podkarpacie

Uwaga na oszustów! ZUS apeluje do seniorów w sprawie 14. emerytur

PODKARPACIE. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed oszustami, którzy podają się za pracowników ZUS i proponują „załatwienie” 14. emerytury.

Reklama