Rzeszów - Niedziela, 17.08.2025
Reklama

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [5.11.2021]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 715 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 455 osób wyzdrowiało. W wyniku zakażenia COVID-19 i występowania chorób współistniejących zmarło dziewięć osób.

Powiaty z największą liczbą przypadków to miasto Rzeszów (126), a także powiaty: stalowowolski (79) i rzeszowski (51).

Pozostałe nowe zakażenia wg powiatów:
 
bieszczadzki 8
brzozowski 6
dębicki 29
jarosławski 22
jasielski 27
kolbuszowski 8
krośnieński 43
leżajski 14
lubaczowski 12
łańcucki 45
mielecki 40
niżański 8
przemyski 36
przeworski 32
ropczycko-sędziszowski 12
sanocki 13
strzyżowski 9
tarnobrzeski 21
leski 13
Krosno 14
Przemyśl 30
Tarnobrzeg 16

Na kwarantannie przebywa obecnie 15845 osób. Wykonano 3981 testów, z czego 767 było z wynikiem pozytywnym.
Reklama

W szpitalach województwa podkarpackiego dla pacjentów chorych na COVID-19 dostępnych jest obecnie 940 łóżek, z których 650 jest aktualnie zajętych. 71 pacjentów korzysta z respiratorów. 


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Bieszczadzka Kolejka Leśna rozpoczęła sezon letni

PODKARPACIE. Kursy odbywać się będą również w tzw. długie weekendy, tj. od 27 do 5 maja oraz od 20 do 23 czerwca.

Podkarpacie

CBA zatrzymała pięciu przedsiębiorców z Podkarpacia. Sprawa dotyczy tzw. pustych faktur

PODKARPACIE. Zatrzymani po zakończeniu przeszukań zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

Podkarpacie

W Niebylcu, Lutczy i Baryczce zaplanowano zgromadzenia publiczne. Będą utrudnienia w ruchu

PODKARPACIE. Utrudnienia w ruchu są przewidywane na drodze krajowej nr 19.

Podkarpacie

Zachowywali się nerwowo podczas kontroli. W bagażniku mieli 14 worków substancji psychotropowych

MIELEC. Łącznie zabezpieczono 15 kg substancji służącej do produkcji dopalaczy. 

Podkarpacie

Co nas czeka podczas 5. edycji Podkarpackich Pokazów Lotniczych w Turbi?

PODKARPACIE. W tym roku impreza będzie połączona z 15-leciem przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Podkarpacie

Statystyczny mieszkaniec Podkarpacia jest coraz starszy. W Rzeszowie średnia wynosi 38,9 lat

PODKARPACIE. Biorąc pod uwagę powiaty, najniższą medianą wieku w 2018 roku mógł się pochwalić powiat ropczycko-sędziszowski – 38,2 lat.

Podkarpacie

Na majówkę planują otworzyć tymczasowe przejście turystyczne z Wołosatego na Ukrainę

PODKARPACIE. Z tymczasowego przejścia granicznego będzie można korzystać przez pięć dni, od 1 do 5 maja.

Podkarpacie

Podkarpacka Policja zajmie się „sądem nad Judaszem” w Pruchniku. Urząd Miasta odcina się od wydarzenia

PODKARPACIE. Materiały dot. nawoływania do nienawiści zostały przekazane do Prokuratury.

Reklama