Rzeszów - Czwartek, 01.05.2025
Reklama

Koronawirus. Nowy rekord zakażeń na Podkarpaciu. Najwięcej przypadków w Rzeszowie [17.10.2020]

Dodano:

fot. Adobe Stock / WSSE w Rzeszowie
fot. Adobe Stock / WSSE w Rzeszowie
PODKARPACIE. Dziś odnotowano kolejny duży wzrost dobowej liczby zakażeń w kraju. „Mamy 9622 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem” – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. W województwie podkarpackim również padł rekord.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono dziś 704 nowe przypadki, z czego aż 128 w Rzeszowie. Suma zakażeń na Podkarpaciu od początku pandemii wzrosła do 8929 osób. Minionej doby wyzdrowiało kolejne 139 osób, co daje łącznie 3 999 ozdrowieńców w naszym regionie.

Z powodu Covid-19 zmarło 3 mężczyzn: 80-latek z powiatu leżajskiego, 62-latek z powiatu mieleckiego i 75-latek z powiatu strzyżowskiego. W sumie od początku pandemii zmarło 234 mieszkańców województwa podkarpackiego.

Nowe potwierdzone przypadki:
 
  • 8 osób – bieszczadzki
  • 21 osób – brzozowski
  • 43 osoby – dębicki
  • 37 osób – jarosławski
  • 18 osób – jasielski
  • 24 osoby – kolbuszowski
  • 14 osób – miasto Krosno
  • 30 osób – krośnieński
  • 20 osoby – leski
  • 20 osób – leżajski
  • 17 osób – lubaczowski
  • 38 osób – łańcucki
  • 30 osób – mielecki
  • 8 osób – niżański
  • 13 osób – miasto Przemyśl
  • 8 osób – przemyski
  • 34 osoby – przeworski
  • 128 osób – miasto Rzeszów
  • 72 osoby – rzeszowski
  • 33 osób – sanocki
  • 27 osób – stalowowolski
  • 25 osób – strzyżowski
  • 5 osób – miasto Tarnobrzeg
  • 8 osób – tarnobrzeski

"Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 4 osoby, 16 546 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 4 191 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 505 osób." - informuje sanepid. 
Reklama



 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Policyjne kontrole na podkarpackim odcinku A4. Posypały się mandaty

PODKARPACIE. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie prowadzili kontrole na podkarpackim odcinku autostrady A4. 55 kierowców zostało ukaranych mandatami.

Podkarpacie

W jeden dzień podkarpaccy policjanci wlepili ponad 860 mandatów

PODKARPACIE. W środę, 9 kwietnia podkarpaccy policjanci prowadzili na drogach regionu akcję pod kryptonimem „Prędkość”.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Majdanie Sieniawskim. Nie żyje rowerzysta

PODKARPACIE. 52-letni kierowca samochodu osobowego potrącił rowerzystę. Pomimo reanimacji, życia kierującego jednośladem nie udało się uratować.

Podkarpacie

Pomiędzy Połomią a Niebylcem powstanie blisko 5-kilometrowy chodnik

PODKARPACIE. Na odcinku drogi krajowej nr 19 Połomia – Niebylec trwa budowa nowego chodnika wraz z odwodnieniem. Wykonawcą prac jest firma MG Infrastruktura a wartość prac to ponad 11 mln zł.

Podkarpacie

Przy S19 oraz autostradzie A4 na Podkarpaciu powstanie 6 ramp do odśnieżania ciężarówek

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poszukuje firmy, która wybuduje rampy do odśnieżania samochodów ciężarowych na terenie Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) znajdujących się przy drodze ekspresowej S19 oraz autostradzie A4

Podkarpacie

Nowa konsultant wojewódzki w dziedzinie diabetologii

PODKARPACIE. Dr Anna Juza została powołana na 5-letnią kadencję, na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie diabetol.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Bieszczadach. Nie żyje 56-letni mężczyzna, dwie osoby ranne

PODKARPACIE. 56-mężczyzna kierujący samochodem terenowym, wypadł z drogi leśnej i dachował. Niestety, zginął na miejscu. Pojazdem podróżowało jeszcze dwie osoby, które zostały przewiezione do szpitala.

Podkarpacie

Wypadek autokaru z turystami w Makowej

PODKARPACIE. Autokar z około 40 pasażerami wjechał do rowu i przewrócił się na bok. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Reklama