Koronawirus. Od 19 kwietnia otwarte żłobki i przedszkola. Pozostałe obostrzenia przedłużone
Dodano: 14.04.2021 r.
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Od poniedziałku dzieci wracają do żłobków i przedszkoli. Będzie również dozwolony sport na świeżym powietrzu, z pewnymi ograniczeniami. Pozostałe obostrzenia zostają przedłużone do 25 kwietnia.
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa o tydzień, z pewnymi wyjątkami.
Od 19 kwietnia otwarte zostaną żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Ponadto dzieci i młodzież będą mogły uczestniczyć we współzawodnictwie sportowym prowadzonych przez odpowiedni związek sportowy.
Od najbliższego poniedziałku możliwe będzie także uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób.
Wszystkie pozostałe obostrzenia będą obowiązywały do 25 kwietnia br., za wyjątkiem działalności hoteli i obiektów noclegowych, które pozostaną zamknięte do 3 maja włącznie.
Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart wystosowała apel do organizatorów i uczestników imprez masowych zakazujący ich organizacji, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
PODKARPACIE. W 2020 roku mają się odbyć ćwiczenia wojskowe, w których udział weźmie 3 tys. rezerwistów z województwa podkarpackiego. Łącznie w całym kraju rozesłanych zostanie 50 tys. wezwań.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz