Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Kot w pułapce kłusowników

Dodano: 04.02.2020 r.

fot. KPP Lesko
fot. KPP Lesko
PODKARPACIE. Dzielnicowi z Polańczyka zostali wezwani, aby ratować uwięzionego kota, który złapał się we wnyki. Kot trafił pod opiekę lekarza weterynarii.

2 lutego po południu, dzielnicowi z Polańczyka zostali powiadomieni przez mieszkankę Terki, że w lesie, we wnyki zastawione na niedźwiedzia złapał się kot. Zgłaszająca wskazała funkcjonariuszom świerkowy młodnik nad rzeką Solinka, w którym znaleźli kota.

Łapa zwierzęcia uwiezioną była w metalowym potrzasku przytwierdzonym do drzewa drutem. Przy nim znajdowała się elastyczna siatka z kiełbasą.

O zdarzeniu powiadomiono lekarza weterynarii. Skierował on na miejsce pracownika, który zabrał kota razem z pułapką, gdyż nie było możliwości uwolnienia go na miejscu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli wnyki zastawione przez kłusownika. Prowadzą postępowanie, które ma ustalić sprawcę tego czynu. Kłusownictwo jest przestępstwem i zgodnie z art. 53 pkt. 5 ustawy o prawie łowieckim grozi za to kara pozbawienia wolności do 5 lat.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Uzgodniono wymogi bezpieczeństwa dla tuneli na S19

PODKARPACIE. W ub. czwartek zespół do spraw bezpieczeństwa tuneli podpisał protokół końcowy ws. minimalnych wymagań bezpieczeństwa dla tuneli na odcinku Babica – Domaradz. 

Podkarpacie

2022 rokiem Ignacego Łukasiewicza

Działania w kierunku organizacji obchodów roku Ignacego Łukasiewicza zainicjowała Politechnika Rzeszowska.

Podkarpacie

Od dzisiaj ruch wahadłowy na odcinku trasy Solina - Myczków

PODKARPACIE. Jak podaje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, od dziś (3 listopada) na odcinku DW895 Solina – Myczków (powiat leski) będzie obowiązywał ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną.

Podkarpacie

25 wypadków, 2 ofiary śmiertelne. Policjanci podsumowali akcję "Znicz" na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Przez 5 dni podkarpaccy policjanci prowadzili działania pod kryptonimem „Znicz”, w ramach których czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących i odwiedzających groby bliskich.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Kolejny rekord zakażeń IV fali [3.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 451 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Śmierć na przejeździe kolejowym

PODKARPACIE. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś rano na przejeździe kolejowym w Antoniówce w powiecie stalowowolskim. Szynobus pasażerski uderzył w auto, które wjechało przed jadący skład.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 220 nowych zakażeń na Podkarpaciu [2.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 226 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 234 osoby wyzdrowiały. 

Podkarpacie

32-latek zginął podczas załadunku drewna

PODKARPACIE. Krośnieńska policja ustala okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło podczas próby załadunku drewna na przyczepę. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 32-letni mężczyzna.

Reklama