Rzeszów - Czwartek, 30.10.2025
Reklama

Kot w pułapce kłusowników

Dodano: 04.02.2020 r.

fot. KPP Lesko
fot. KPP Lesko
PODKARPACIE. Dzielnicowi z Polańczyka zostali wezwani, aby ratować uwięzionego kota, który złapał się we wnyki. Kot trafił pod opiekę lekarza weterynarii.

2 lutego po południu, dzielnicowi z Polańczyka zostali powiadomieni przez mieszkankę Terki, że w lesie, we wnyki zastawione na niedźwiedzia złapał się kot. Zgłaszająca wskazała funkcjonariuszom świerkowy młodnik nad rzeką Solinka, w którym znaleźli kota.

Łapa zwierzęcia uwiezioną była w metalowym potrzasku przytwierdzonym do drzewa drutem. Przy nim znajdowała się elastyczna siatka z kiełbasą.

O zdarzeniu powiadomiono lekarza weterynarii. Skierował on na miejsce pracownika, który zabrał kota razem z pułapką, gdyż nie było możliwości uwolnienia go na miejscu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli wnyki zastawione przez kłusownika. Prowadzą postępowanie, które ma ustalić sprawcę tego czynu. Kłusownictwo jest przestępstwem i zgodnie z art. 53 pkt. 5 ustawy o prawie łowieckim grozi za to kara pozbawienia wolności do 5 lat.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Groził pracownicy banku nożem. 42-latek próbował zmusić ją do wypłaty pieniędzy

JASŁO. Policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego.

Podkarpacie

Droga na odcinku Nowy Żmigród – Gorlice zablokowana. Powodem trudne warunki atmosferyczne

PODKARPACIE. Wiemy, że czas trwania utrudnień zależny jest od warunków atmosferycznych jakie występują w tamtym obszarze.

Podkarpacie

Pijany pieszy ofiarą wypadku. Szedł środkiem jezdni

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 18, na drodze wojewódzkiej 863.

Podkarpacie

Trudne warunki na drogach. Policja apeluje o ostrożność

PODKARPACIE. Pogarszające się warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji.

Podkarpacie

Kontrole escape roomów na Podkarpaciu. Dwa lokale z zakazem użytkowania

PODKARPACIE. Wg. informacji jakie posiada straż pożarna na terenie województwa podkarpackiego działa 14 escape roomów.

Podkarpacie

Śmiertelne potrącenie pieszego na DK28. Pomimo akcji reanimacyjnej 40-latek zmarł

PODKARPACIE. Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 4 stycznia po godz. 19, w Trzcinicy na drodze krajowej nr 28.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na DK 19. Nie żyją dwie osoby, dwoje dzieci rannych

Do wypadku doszło przed godz. 3:00 na odcinku drogi krajowej nr 19 między Niskiem a Janowem Lubelskim.

Podkarpacie

Najważniejsze inwestycje drogowe na Podkarpaciu. GDDKiA podsumowała 2018 rok

PODKARPACIE. W realizacji jest ponad 54 km drogi ekspresowej S19, kolejne 85 km jest w przygotowaniu.

Reklama