Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

Mandat za korzystanie z telefonu na przejściu dla pieszych

Dodano: 10.06.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
PODKARPACIE. 28-letni mieszkaniec Ropczyc, został ukarany mandatem, za korzystanie z telefonu komórkowego na przejściu dla pieszych.

1 czerwca br. weszły w życie nowe przepisy ruchu drogowego. Ustawa zakazuje pieszemu korzystanie z telefonów komórkowych w trakcie przechodzenia przez jezdnię lub torowisko.

W niedzielę, na ul. Grunwaldzkiej w Ropczycach, do nowego przepisu nie zastosował się 28-letni pieszy, za co został ukarany mandatem

Policja apeluje! Pieszy, wchodząc na przejście dla pieszych, musi obserwować otoczenie i reagować na potencjalne zagrożenia ze strony kierowców pojazdów. Jeżeli osoba piesza swoim zachowaniem spowoduje zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, będzie mogła zostać ukarana grzywną w wysokości od 20 do 500 zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Leżał na poboczu drogi, miał 6 promili. Świadek zawiadomił policję

PODKARPACIE. Przypadkowy świadek być może uratował życie 40-letniego mieszkańca gminy Ulanów. Mężczyzna przewrócił się i leżał na poboczu drogi. Miał w organizmie 6 promili alkoholu. Na zewnątrz panowała niska temperatura.

Podkarpacie

Pierwszy obiekt na S19 Babica – Jawornik udostępniony kierowcom

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o zakończeniu budowy pierwszego obiektu inżynierskiego na odcinku drogi ekspresowej S19 Babica - Jawornik. W ostatnich miesiącach wykonawca zrealizował zasadnicze prace na wiadukcie: konstrukcję obiektu,...

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na DK94 pod Lańcutem. 25-latek zginął na miejscu

PODKARPACIE. W Kosinie samochód osobowy potrącił 25-letniego pieszego. Na skutek obrażeń, mężczyzna zginął na miejscu.

Podkarpacie

Atak zimy. Aktualna sytuacja w województwie podkarpackim

PODKARPACIE. Obradował Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego. Przedstawiono obecną sytuację na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Trudne warunki pogodowe na Podkarpaciu. Blisko 3000 interwencji strażaków

PODKARPACIE. Blisko 3000 interwencji strażaków związanych z usuwaniem skutków intensywnych opadów śniegu, kilkadziesiąt tysięcy odbiorców bez prądu – to bilans minionego weekendu w województwie podkarpackim. W poniedziałek w południowej części Podkarpacia obowiązuje...

Podkarpacie

Tragedia w Sanoku. Dwie ofiary śmiertelne, ranni funkcjonariusze

SANOK. Tragiczne wydarzenia rozegrały się wczoraj w jednym z mieszkań w Sanoku. Mężczyzna zaatakował interweniujących funkcjonariuszy policji. Trzech z nich oraz strażak z KP PSP Sanok zostało rannych. Policjanci postrzelili agresora. Mimo...

Podkarpacie

Zima zawita na Podkarpacie. W piątek intensywne opady śniegu, ostrzeżenie IMGW

PODKARPACIE. Nawet 50 cm śniegu spadnie w piątek (21.11) na Podkarpaciu – tak wynika z prognozy meteorologicznej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Od godzin porannych będą obowiązywać ostrzeżenia I i II stopnia.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstanie 10 nowych Orlików

PODKARPACIE. Województwo podkarpackie otrzymało ponad 14,5 mln zł dofinansowania na budowę kolejnych Orlików. Nowe obiekty dla małych piłkarzy powstaną m.in. w Głogowie Małopolskim, Trzebownisku, Świlczy, Mielcu czy Strzyżowie.

Reklama