Rzeszów - Wtorek, 12.08.2025
Reklama

Mandat za korzystanie z telefonu na przejściu dla pieszych

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
PODKARPACIE. 28-letni mieszkaniec Ropczyc, został ukarany mandatem, za korzystanie z telefonu komórkowego na przejściu dla pieszych.

1 czerwca br. weszły w życie nowe przepisy ruchu drogowego. Ustawa zakazuje pieszemu korzystanie z telefonów komórkowych w trakcie przechodzenia przez jezdnię lub torowisko.

W niedzielę, na ul. Grunwaldzkiej w Ropczycach, do nowego przepisu nie zastosował się 28-letni pieszy, za co został ukarany mandatem

Policja apeluje! Pieszy, wchodząc na przejście dla pieszych, musi obserwować otoczenie i reagować na potencjalne zagrożenia ze strony kierowców pojazdów. Jeżeli osoba piesza swoim zachowaniem spowoduje zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, będzie mogła zostać ukarana grzywną w wysokości od 20 do 500 zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Użądliły go pszczoły, był uczulony. W akcji wziął udział śmigłowiec LPR

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Huwnik uratowali życie i zdrowie mężczyzny, którego użądliły pszczoły, a jest uczulony na ich jad. Sytuacja była na tyle krytyczna, że w akcji pomógł śmigłowiec LPR

Podkarpacie

Władysław Ortyl zadeklarował wsparcie finansowe dla gmin poszkodowanych w powodzi

Samorząd Województwa Podkarpackiego wesprze finansowo gminy, które ucierpiały na skutek powodzi. Taką deklarację złożył dziś marszałek Władysław Ortyl podczas konferencji prasowej w Wadowicach Górnych.

Podkarpacie

Bez uprawnień, mając 2 promile wiozła samochodem dwójkę dzieci

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 43-letniej kobiecie, która pijana i bez uprawnień do kierowania przewoziła samochodem dwójkę dzieci.

Podkarpacie

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził zalane tereny powiatu mieleckiego

Mateusz Morawiecki odwiedził gminę Wadowice Górne w powiecie mieleckim, w której występuje najgorsza sytuacja powodziowa na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Alarm przeciwpowodziowy w kilku gminach na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja hydrologiczno-meteorologiczna

Na Podkarpaciu obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne 2 stopnia dla całego województwa, ostrzeżenie meteorologicznne 3 stopnia dla 6 powiatów i 2 stopnia dla 19 powiatów.

Podkarpacie

Utrudnienia na drogach województwa w związku z ulewami

Policjanci i służby drogowe kierują ruchem w miejsach, w których występują utrudnienia lub drogi są zablokowane.

Podkarpacie

Szpital w Nowej Dębie ma nowy oddział

W szpitalu powiatowym w Nowej Dębie otwarto oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, który dobudowany został do budynku nr 1 szpitala. Oficjalne otwarcie z udziałem przedstawicieli władz województwa i starostwa odbyło...

Podkarpacie

Na Podkarpaciu maleje liczba dzieci i młodzieży

PODKARPACIE. W 2018 roku dzieci i młodzieży w wieku 7-20 lat było na Podkarpaciu 313,7 tys.

Reklama