Rzeszów - Piątek, 23.05.2025
Reklama

Mieszkańcy Podkarpacia żyją najdłużej

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Przeciętne trwanie życia mężczyzn i kobiet na Podkarpaciu było w 2018 roku najdłuższe w Polsce. Zarówno kobiety jak i mężczyźni dłużej żyją w miastach niż na wsi.

W 2018 roku przeciętne trwanie życia na Podkarpaciu wynosiło 75,5 lat dla mężczyzn i 83,2 lata dla kobiet. Był to najlepszy wynik wśród województw. Najkrótsze przeciętne trwanie życia dla mężczyzn i kobiet zanotowano w województwie łódzkim – odpowiednio 72,0 lata i 80,7 lat.

W województwie podkarpackim mężczyźni przeciętnie żyją dłużej w miastach (76,6 lat) niż na wsi (74,8 lata). Podobnie sprawa wygląda w przypadku kobiet, w miastach żyją one przeciętnie 83,5 lata, a na wsi 83,0 lata.

W 2018 roku na Podkarpaciu 171 osób miało sto lat i więcej, w tym 42 mężczyzn i 129 kobiet. Przeciętne trwanie życia w Polsce w 2018 roku wyniosło 73,9 lata dla mężczyzn i 81,7 lat dla kobiet
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

IMGW Ostrzega! Intensywne opady śniegu na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Od wczoraj na terenie niemal całego województwa intensywnie sypie śnieg. Wg prognozy IMGW takie warunki pogodowe będą się utrzymywały do godz. 15:00 11 lutego.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie w Brzózie Królewskiej. Nie żyją dwie osoby

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj po południu w Brzózie Królewskiej. Dwie osoby zginęły na miejscu.  

Podkarpacie

Koronawirus. Blisko 300 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 12 osób [10.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 290 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Zmarło 12 osób, z których 10 miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [9.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowały najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na Podkarpaciu.

Podkarpacie

37-latek zabił psa, bo wszedł na jego posesję

PODKARPACIE. 37-letni mieszkaniec gminy Zaleszany podejrzany o zabicie bezpańskiego psa, przyznał się do winy. Grozi mu do 3 lat więzienia.  

Podkarpacie

Znamy zwycięzców konkursu "Podkarpacka Nagroda Samorządowa"

PODKARPACIE. Ogłoszono wyniki jubileuszowej edycji plebiscytu Podkarpacka Nagroda Samorządowa. Ze względu na pandemię, statuetki odebrali tylko trzej główni zwycięzcy.

Podkarpacie

Koronawirus. 155 nowych zakażeń na Podkarpaciu, brak zgonów [8.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Ponad 200 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu [6.02.2021]

PODKARPACIE. 205 zakażeń, 202 wyzdrowienia, 8 zgonów na Podkarpaciu.

Reklama