Rzeszów - Środa, 02.07.2025
Reklama

Mieszkaniec Podkarpacia groził śmiercią Jurkowi Owsiakowi. Został aresztowany

Dodano: /

fot. Pixabay
fot. Pixabay

PODKARPACIE. 38-letek z Odrzykonia (pow. krośnieński) usłyszał zarzuty w związku z groźbami jakie kierował do szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mężczyzna w sieci nawoływał m.in. do pozbawienia życia Jurka Owsiaka. Podejrzany trafił do aresztu.

Krośnieńscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości prowadzili działania, mające na celu zatrzymanie mężczyzny, który na portalu społecznościowym Facebook groził prezesowi fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tożsamość podejrzanego ustali policjanci z Wydziału Operacyjno–Śledczego Zarządu w Radomiu CBZC. To 38-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego. Został zatrzymany na terenie jednej z prywatnych posesji w gminie Wojaszówka w powiecie krośnieńskim. Funkcjonariusze zabezpieczyli należący do niego komputer i telefon komórkowy.

Reklama

38-latkowi postawiono zarzuty kierowania gróźb oraz publiczne nawoływanie do popełnienia zbrodni pozbawienia życia innej osoby. Podczas przesłuchania, mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Tak Jurek Owsiak skomentował sprawę gróźb kierowanych w jego stronę na swoim kanale w mediach społecznościowych, opublikowanym 13 stycznia br. „Krócej być nie może "Zabić Owsiaka, strzelać mu prosto w łeb". To internetowy wpis z wczoraj. No, moi Drodzy, rozkręca się nieźle, mówię Wam… I kolejny wpis: "100 tysięcy za zabicie Owsiaka". Robimy swoje i zgłosiliśmy to na policję.”


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Rozdano nagrody dla najlepszych sportowców na Podkarpaciu w 2018 roku

PODKARPACIE. Li Qian została Sportowcem 2018 roku na Podkarpaciu

Podkarpacie

Sędziszów Małopolski został „Świetlną stolicą Polski”

SĘDZISZÓW MŁP. W X edycji ogólnopolskiego konkursu „Świeć się z Energą” wygrał Sędziszów Małopolski. 

Podkarpacie

PZL Mielec dostarczy cztery śmigłowce dla Wojska Polskiego. Koszt jednego wynosi ok. 75 mln

MIELEC. Przedmiotem umowy jest dostawa czterech śmigłowców S-70i Black Hawk.

Podkarpacie

Policjanci rozpoczynają dzisiaj ogólnopolską akcję pn. „telefony”. Potrwa do godz. 22.00

PODKARPACIE. Jest to jednodniowa akcja, która potrwa do godziny 22.00.

Podkarpacie

Policjanci z Podkarpacia podsumowali 2018 rok. Wzrosła wykrywalność przestępstw kryminalnych

PODKARPACIE. W 2018 roku na Podkarpaciu popełniono 24.921 przestępstw, o 4.797 mniej niż rok wcześniej. Wykrywalność sięga 77,2%.

Podkarpacie

Obywatel Izraela spowodował wypadek. Poręczył za niego rabin krakowski

PODKARPACIE. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wniosek o skazanie bez rozprawy.

Podkarpacie

Wypadek w Nisku. Dwie osoby przewieziono do szpitala

NISKO. W wypadku uczestniczyły dwa pojazdy osobowe i jeden cieżarowy.

Podkarpacie

29-latek z Ropczyc z zarzutami za nielegalny handel grami komputerowymi

ROPCZYCE. Policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy oraz oprogramowanie.

Reklama