Rzeszów - Niedziela, 14.06.2026
Reklama

Mieszkaniec Podkarpacia groził śmiercią Jurkowi Owsiakowi. Został aresztowany

Dodano: 15.01.2025 r. / Redakcja

fot. Pixabay
fot. Pixabay

PODKARPACIE. 38-letek z Odrzykonia (pow. krośnieński) usłyszał zarzuty w związku z groźbami jakie kierował do szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mężczyzna w sieci nawoływał m.in. do pozbawienia życia Jurka Owsiaka. Podejrzany trafił do aresztu.

Krośnieńscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości prowadzili działania, mające na celu zatrzymanie mężczyzny, który na portalu społecznościowym Facebook groził prezesowi fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tożsamość podejrzanego ustali policjanci z Wydziału Operacyjno–Śledczego Zarządu w Radomiu CBZC. To 38-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego. Został zatrzymany na terenie jednej z prywatnych posesji w gminie Wojaszówka w powiecie krośnieńskim. Funkcjonariusze zabezpieczyli należący do niego komputer i telefon komórkowy.

Reklama

38-latkowi postawiono zarzuty kierowania gróźb oraz publiczne nawoływanie do popełnienia zbrodni pozbawienia życia innej osoby. Podczas przesłuchania, mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Tak Jurek Owsiak skomentował sprawę gróźb kierowanych w jego stronę na swoim kanale w mediach społecznościowych, opublikowanym 13 stycznia br. „Krócej być nie może "Zabić Owsiaka, strzelać mu prosto w łeb". To internetowy wpis z wczoraj. No, moi Drodzy, rozkręca się nieźle, mówię Wam… I kolejny wpis: "100 tysięcy za zabicie Owsiaka". Robimy swoje i zgłosiliśmy to na policję.”


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragedia w Radawie. Z zalewu wyłowiono ciało 25-letniego mężczyzny

RADAWA. Ze zbiornika wodnego w Radawie wyłowiono ciało 25-letniego mężczyzny. Trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.

Podkarpacie

Roszady personalne w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim

PODKARPACIE. Na stanowiskach kierowniczych PUW nastąpiły zmiany. Nowym dyrektorem Generalnego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie został Tomasz Cyran. Z kolei Jerzy Tabin, dotychczasowy dyrektor MATiP w Rzeszowie objął stanowisko dyrektora Biura Wojewody.

Podkarpacie

Podkarpaccy policjanci podsumowali okres świąteczny na drogach

PODKARPACIE.  12 wypadków, 13 osób rannych, 25 nietrzeźwych kierowców – to bilans długiego, świątecznego weekendu na drogach podkarpacia.

Podkarpacie

Alert IMGW dla Podkarpacia. Będzie mocno wiało

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z prognozowanym, silnym wiatrem w południowej części województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Teresa Kubas-Hul nowym wojewodą podkarpackim

PODKARPACIE. 20 grudnia 2023 r. premier Donald Tusk powołał Teresę Kubas-Hul na stanowisko Wojewody Podkarpackiego. Akt powołania wręczył Sekretarz Stanu w MSWiA Tomasz Szymański.

Podkarpacie

Wypadek na DW877 w Dąbrówkach. Dwie osoby w szpitalu

PODKARPACIE. Przed godz. 8:00 zderzyły się tam dwa samochody. W miejscu wypadku ruch odbywał się wahadłowo.

Podkarpacie

W pożarze domu zginęła 69-letnia kobieta i pies

PODKARPACIE. Ponad 40 strażaków brało udział w akcji gaszenia pożaru domu we wsi Potok w powiecie krośnieńskim. Wewnątrz budynku ujawniono ciało 69-letniej kobiety i psa.  

Podkarpacie

Nowoczesne "hybrydy" na podkarpackich torach. Pokazowy przejazd na trasie Rzeszów - Mielec [ZDJĘCIA]

PODKARPACIE. Trwają testy pociągów hybrydowych, które w lutym 2024 r. wyjadą na podkarpackie tory. Wczoraj odbył się ich pokazowy przejazd na trasie Rzeszów – Mielec.  Mamy dla Was porcję zdjęć z tej...

Reklama