Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Mniej urodzeń, mniej małżeństw, więcej zgonów na Podkarpaciu

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
W 2018 roku na Podkarpaciu zmniejszyła się liczba ludności w stosunku do roku 2017. Zanotowano spadek urodzeń oraz zawartych małżeństw. Wzrosła natomiast liczba zgonów.
 
Na koniec grudnia 2018 roku województwo podkarpackie liczyło 2,129 mln ludności, z czego 51% stanowiły kobiety. Liczba ludności zmniejszyła się w stosunku do roku 2017 o 123 osoby. Podobnie jak w latach ubiegłych, Podkarpacie było najmniej zurbanizowanym województwem w Polsce (58,9% ludności mieszkało na wsi).
 
W ciągu 2018 roku na Podkarpaciu urodziło się 21,5 tys. dzieci (mniej o 394 w porównaniu z rokiem 2017. Zawarto 10,9 tys. małżeństw, czyli o 114 mniej niż w roku 2017. Wzrosła natomiast liczba zgonów, która wyniosła 19,6 tys. , czyli o 309 więcej niż w 2017 roku.
 
Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Sanocki artysta, twórca m.in. kilku murali w Rzeszowie zwycięzcą plebiscytu "Nieprzeciętni 2020"

Arkadiusz Andrejkow wygrał tegoroczną odsłonę plebiscytu „Czwórki” i zyskał tytuł Nieprzeciętnego 2020. Internauci oddali rekordową liczbę - ponad 72 tysięcy - głosów.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 10 osób wyzdrowiało. Tylko 2 nowe przypadki [30.06.2020]

PODKARPACIE. 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 10 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Burze na Podkarpaciu. 2350 odbiorców bez prądu

PODKARPACIE. Przez województwo przeszedł front burzowy, który wyrządził liczne szkody w kilku powiatach.

Podkarpacie

GDDKiA: Wszystkie drogi krajowe na Podkarpaciu są przejezdne

PODKARPACIE. Lokalnie występują utrudnienia w ruchu pieszym.

Podkarpacie

Podkarpacka Inspekcja Transportu Drogowego ma cztery nowe radiowozy

PODKARPACIE. Cztery furgony wyposażone w specjalistyczny sprzęt kontrolny trafiły do podkarpackiej ITD. Wartość radiowozów to 1,7 mln zł

Podkarpacie

Sejmik Województwa zajmie się pomocą dla poszkodowanych

PODKARPACIE. Trwa szacowanie szkód w różnych częściach województwa po ulewnych deszczach na Podkarpaciu. Sejmik Województwa ma przygotować w poniedziałek rozwiązania dla ofiar żywiołu.

Podkarpacie

Alert RCB dla Podkarpacia. Ulewny deszcz, burze i wiatr w porywach do 110 km/h

PODKARPACIE. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało SMS’y z ostrzeżeniem do mieszkańców Podkarpacia.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 12 nowych przypadków, 4 osoby wyzdrowiały [29.06.2020]

PODKARPACIE. Łącznie do tej pory potwierdzono 647 przypadków, 368 osób wyzdrowiało, zmarło 50 osób.

Reklama