Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

Most w Wyżnem oraz przepusty w Tarnogórze i Sieniawie do remontu

Dodano: 09.09.2025 r. / Redakcja

Most w miejscowości Wyżne, który zostanie wyremontowany / fot. GDDKiA
Most w miejscowości Wyżne, który zostanie wyremontowany / fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy na remont mostu w Wyżnem oraz dwóch przepustów - w Tarnogórze i Sieniawie. Wykonawcy będą mieli 9 miesięcy na realizację inwestycji.

Remontem mostu przez rzekę Gwoźnica w m. Wyżne w ciągu dragi krajowej nr 19 zajmie się MG Infrastruktura. W ramach zadania, wykonawca dokona rozbiórki połowy obiektu a następnie zasadnicze prace remontowe. Wykonane zostaną także wszystkie warstwy bitumiczne nawierzchni na dojazdach i na obiekcie oraz oznakowanie poziome jezdni.

Koszt inwestycji wynosi około 1,5 mln zł.

Z kolei odnowienie przepustów w miejscowości Tarnogóra w ciągu drogi krajowej nr 77 oraz w Sieniawie w ciągu drogi krajowej nr 28 wykona firma Strabag Sp. z o.o. Koszt pierwszego z zadań to 955 tys. zó, natomiast drugiego 544 tys. zł.

Prace remontowe w Sieniawie i Tarnogórze obejmują rozbiórkę części przelotowej i głowicy żelbetowej, wykonanie ławy fundamentowej z prefabrykatami, głowicy wlotowej i płyty zespalającej z izolacją, odtworzenie konstrukcji nawierzchni oraz warstw bitumicznych drogi, a także wykonanie oznakowania poziomego jezdni.

GDDKiA zwraca uwagę, że w miejscu prowadzonych prac mogą występować utrudnienia w ruchu. Kierowcy proszeni są o stosowanie się do oznakowania

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Mielcu

MIELEC. Do wypadku doszło po godzinie 23, na ulicy Wolności w Mielcu, na drodze wojewódzkiej nr 875.

Podkarpacie

Kolejne przypadki telazjozy u bieszczadzkich żubrów. Lekarz weterynarii: „Będziemy rekomendować eliminację osobników”

PODKARPACIE. W sierpniu stwierdzono kolejne przypadki telazjozy - groźnej choroby u żubrów powodowanej przez nicienie.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstanie farma fotowoltaiczna. W Krynicy podpisano list intencyjny

PODKARPACIE. Inwestycje zostaną zrealizowane na terenach należących do PKP S.A.

Podkarpacie

Forum Ekonomiczne w Krynicy. Przyszłość polskiej motoryzacji w Podkarpackiej Strefie Spotkań

PODKARPACIE, KRYNICA. Tematem nr 1 w Podkarpackiej Strefie Spotkań była wczoraj motoryzacja.

Podkarpacie

Władze województwa podkarpackiego na Forum Ekonomicznym w Krynicy

PODKARPACIE, POLSKA. „Europa jutra. Silna, czyli jaka?” pod takim hasłem rozpoczęło się XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy. 

Podkarpacie

Pobili dwóch nastolatków używając gazu pieprzowego i pałki teleskopowej

MIELEC. Policjanci zatrzymali sprawców pobicia, tuż po dokonanym przestępstwie.

Podkarpacie

Dwie gminy z Podkarpacia z dofinansowaniem na zwiększenie odnawialnych źródeł energii

PODKARPACIE. Oba samorządy realizują projekt „Czysta energia w Gminie Tryńcza i Gminie Raniżów”.

Reklama