Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Most w Wyżnem oraz przepusty w Tarnogórze i Sieniawie do remontu

Dodano: 09.09.2025 r. / Redakcja

Most w miejscowości Wyżne, który zostanie wyremontowany / fot. GDDKiA
Most w miejscowości Wyżne, który zostanie wyremontowany / fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy na remont mostu w Wyżnem oraz dwóch przepustów - w Tarnogórze i Sieniawie. Wykonawcy będą mieli 9 miesięcy na realizację inwestycji.

Remontem mostu przez rzekę Gwoźnica w m. Wyżne w ciągu dragi krajowej nr 19 zajmie się MG Infrastruktura. W ramach zadania, wykonawca dokona rozbiórki połowy obiektu a następnie zasadnicze prace remontowe. Wykonane zostaną także wszystkie warstwy bitumiczne nawierzchni na dojazdach i na obiekcie oraz oznakowanie poziome jezdni.

Koszt inwestycji wynosi około 1,5 mln zł.

Z kolei odnowienie przepustów w miejscowości Tarnogóra w ciągu drogi krajowej nr 77 oraz w Sieniawie w ciągu drogi krajowej nr 28 wykona firma Strabag Sp. z o.o. Koszt pierwszego z zadań to 955 tys. zó, natomiast drugiego 544 tys. zł.

Prace remontowe w Sieniawie i Tarnogórze obejmują rozbiórkę części przelotowej i głowicy żelbetowej, wykonanie ławy fundamentowej z prefabrykatami, głowicy wlotowej i płyty zespalającej z izolacją, odtworzenie konstrukcji nawierzchni oraz warstw bitumicznych drogi, a także wykonanie oznakowania poziomego jezdni.

GDDKiA zwraca uwagę, że w miejscu prowadzonych prac mogą występować utrudnienia w ruchu. Kierowcy proszeni są o stosowanie się do oznakowania

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Podkarpacka Policja zajmie się „sądem nad Judaszem” w Pruchniku. Urząd Miasta odcina się od wydarzenia

PODKARPACIE. Materiały dot. nawoływania do nienawiści zostały przekazane do Prokuratury.

Podkarpacie

Jest pozwolenie na budowę obwodnicy Stalowej Woli i Niska

Prace przy budowie ponad 15-kilometrowego odcinka obwodnicy Stalowej Woli i Niska mogą w końcu ruszyć pełną parą. 

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Sokołowie Małopolskim

25-letni kierowca seata zginął wczoraj w wypadku na DK 19.  

Podkarpacie

Mając ponad promil alkoholu pędził w terenie zabudowanym z prędkością 127km/h

PODKARPACIE. Z prędkością 127 km/h w terenie zabudowanym jechał 54-letni kierowca toyoty.

Podkarpacie

Przedstawiciele państw połączonych Via Carpatią spotkali się w Łańcucie. Poruszono temat sieci TEN-T

ŁAŃCUT. Podczas międzynarodowej konferencji podpisana została także deklaracja „Łańcut III”.

Podkarpacie

Mniej urodzeń, mniej małżeństw, więcej zgonów na Podkarpaciu

W 2018 roku na Podkarpaciu zmniejszyła się liczba ludności w stosunku do roku 2017. Zanotowano spadek urodzeń oraz zawartych małżeństw. Wzrosła natomiast liczba zgonów.

Podkarpacie

Intensywne prace na budowie obwodnicy Sanoka

Inwestycje realizuje firma Max Bögl Polska sp. z o.o. Roboty mają potrwać do końca bieżącego roku.

Reklama