Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

Na Podkarpaciu uruchomiono punkty "drive thru"

Dodano: 08.05.2020 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. W czterech podkarpackich miastach powstały punkty „drive thru” dla osób w kwarantannie. Działania finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.
 
Na Podkarpaciu uruchomiono pierwsze punkty „drive thru”, w których będą pobierane wymazy do badań na obecność koronawirusa. Powstały one przy szpitalach w Przemyślu Jaśle, Mielcu i Jarosławiu. Piąty punkt powstanie wkrótce przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie.
 
Osoby przebywające w kwarantannie, będą miały możliwość przeprowadzenia testu na obecność koronawirusa, bez wychodzenia z samochodu. O badaniach będzie przypominał system SMS.
 
„Schemat postępowania  wygląda tak, że osoba, która przebywa w kwarantannie, dzień wcześniej dostanie SMS-a, że w 12. dniu powinna odbyć badanie w punkcie drive thru. W wiadomości będzie także podana strona internetowa, na której można zapoznać się z informacjami na temat tego badania. „ – informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek
Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego.
Reklama
 
Docelowo powstanie także mapa z zaznaczonymi punktami, w których można wykonać takie badanie.  
 
„Zostanie również przygotowana specjalna mapa z punktami, gdzie będzie można pójść na badanie.  Osoba na kwarantannie zadzwoni do punktu, do którego będzie się udawała własnym transportem tego 12. dnia i umówi się na określoną godzinę.” – dodaje Małgorzata Waksmundzka-Szarek
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

W Bieszczadach powstaje szlak dawnych placówek Straży Granicznej

PODKARPACIE. W Bieszczadach ruszyła realizacja projektu o charakterze turystyczno-edukacyjnym. Inicjatywa ma na celu upamiętnienie historii ochrony granic. Uroczysta inauguracja odbędzie się w maju, w ramach obchodów 35-lecia powołania Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Podkarpacie

Budowa mostu w Dąbrówkach k. Łańcuta. Od maja znaczne utrudnienia w ruchu

PODKARPACIE. W związku z budową nowego mostu w miejscowości Dąbrówki k. Łańcuta, od połowy maja 2026 r. wystąpią znaczne utrudnienia w ruchu drogowym, które potrwają do połowy listopada 2027 roku.

Podkarpacie

Wypadek busa na autostradzie A4. Dwie osoby trafiły do szpitala

PODKARPACIE. Na autostradzie A4 w Budach Łańcuckich (pow. łańcucki) bus z sześcioma obywatelami Ukrainy uderzył w bariery energochłonne i dachował. Dwie osoby, w tym kierowca, trafiły do szpitala. Do zdarzenia doszło w...

Podkarpacie

Uwaga! Na Podkarpaciu ruszają zrzuty szczepionek dla lisów

PODKARPACIE. Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o rozpoczęciu wiosennej akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Działania prowadzone będą w dniach 16–25 kwietnia 2026 roku i obejmą teren całego województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie na DW 886 w Grabownicy Starzeńskiej. Lądował śmigłowiec LPR

PODKARPACIE. Cztery osoby trafiły do szpitala po wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 886 w miejscowości Grabownica Starzeńska. Doszło tam do czołowego zderzenia dwóch samochodów. Konieczna była interwencja śmigłowca Lotniczego...

Podkarpacie

Policyjne kontrole na podkarpackim odcinku autostrady A4

PODKARPACIE. W poniedziałek, 13 kwietnia Policjanci ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie prowadzili działania na podkarpackim odcinku autostrady A4. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy zachowują bezpieczna odległość pomiędzy pojazdami. Posypały się...

Podkarpacie

Zwłoki mieszkańca Rzeszowa w Rezerwacie Prządki. Prokuratura wszczęła śledztwo

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Krośnie wszczęła śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny, którego zwłoki zostały odnalezione na terenie Rezerwatu Przyrody Prządki w gminie Korczyna.

Reklama