Rzeszów - Czwartek, 19.03.2026
Reklama

Najpierw wszedł przez balkon. Kiedy wtargnął do sypialni zadał kilka ciosów nożem

Dodano: 29.07.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Wszedł do domu przy użyciu drabiny. Gdy znalazł się twarzą w twarz z mieszkańcem domu, nieletni zaczął go ranić nożem. Ofiara została kilkakrotnie ugodzona w brzuch. Napastnik może odpowiadać za popełnione czyny jak dorosły.

Prokuratura Rejonowa w Łańcucie prowadzi czynności związane z usiłowaniem zabójstwa Krzysztofa F. i jego żony Jolanty F. w dniu 28 lipca 2019 roku w Kosinie woj. podkarpackiego – tj. przestępstw z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, małżeństwo. zbudzone zostało w nocy około godz. 03:00 słysząc hałas dochodzący z balkonu. Gdy mężczyzna poszedł sprawdzić co jest źródłem hałasu do ich sypialni wtargnął zamaskowany mężczyzna. Napastnik w trakcie szarpaniny zadał mężczyźnie nożem kilka ciosów, zarówno w okolice klatki piersiowej jak i brzucha, następnie gdy mężowi chciała pomóc żona również i ona została przez napastnika ugodzona kilkakrotnie nożem w okolice brzucha.

Następnie napastnik tą samą drogą (tj. przez balkon i przystawioną do niego drabinę) którą dostał się do środka, uciekł. Pokrzywdzonej udało się o zdarzeniu powiadomić Policję. Obojgu pokrzywdzonym udzielono pomocy medycznej, a następnie przewiezieni zostali na dalsze leczenie do szpitala, gdzie przeszli operację, ich stan jest określany jako poważny.
Reklama
W efekcie czynności prowadzonych przez Policję pod nadzorem prokuratora, udało się ustalić sprawcę którym okazał się 16-letni mieszkaniec tej samej miejscowości. W chwili obecnej prowadzone są w dalszym ciągu czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tej sprawy, nie mniej jednak nie ma do tej pory możliwości wykonania czynności z udziałem pokrzywdzonych.

Sprawcy postawiono zarzut dwukrotnego usiłowania zabójstwa wyżej wymienionych – tj. przestępstw z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk. Z uwagi na wstępny charakter postępowania nie ustalono dotychczas faktycznych pobudek działania sprawcy.

Mając na uwadze wiek sprawcy, Prokuratura niezwłocznie przekaże tę sprawę wg. właściwości do Sądu Rodzinnego w Łańcucie, który podejmie stosowne decyzje co do nieletniego.  Tut. Prokuratura wnioskować jednak będzie o przekazanie jej tej sprawy do dalszego prowadzenia zgodnie z art. 10 § 2 kk, na podstawie którego nieletni może odpowiadać na zasadach określonych w Kodeksie Karnym tak jak dorosły.

Źródło: Prokuratora Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragedia w Sanoku. Dwie ofiary śmiertelne, ranni funkcjonariusze

SANOK. Tragiczne wydarzenia rozegrały się wczoraj w jednym z mieszkań w Sanoku. Mężczyzna zaatakował interweniujących funkcjonariuszy policji. Trzech z nich oraz strażak z KP PSP Sanok zostało rannych. Policjanci postrzelili agresora. Mimo...

Podkarpacie

Zima zawita na Podkarpacie. W piątek intensywne opady śniegu, ostrzeżenie IMGW

PODKARPACIE. Nawet 50 cm śniegu spadnie w piątek (21.11) na Podkarpaciu – tak wynika z prognozy meteorologicznej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Od godzin porannych będą obowiązywać ostrzeżenia I i II stopnia.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstanie 10 nowych Orlików

PODKARPACIE. Województwo podkarpackie otrzymało ponad 14,5 mln zł dofinansowania na budowę kolejnych Orlików. Nowe obiekty dla małych piłkarzy powstaną m.in. w Głogowie Małopolskim, Trzebownisku, Świlczy, Mielcu czy Strzyżowie.

Podkarpacie

Nowe parkingi przy podkarpackich stacjach kolejowych

PODKARPACIE. W dwóch miejscowościach na Podkarpaciu można już zaparkować auto lub rower na parkingach wybudowanych w rejonie peronów i przesiąść się do pociągu.

Podkarpacie

Tragedia na torach w Nowej Sarzynie. Mężczyzna śmiertelnie potrącony przez pociąg

PODKARPACIE. 42-letni mieszkaniec Sarzyny zginął pod kołami pociągu. Trwa wyjaśnianie przyczyn tego tragicznego zdarzenia.

Podkarpacie

Ostatni moment na zwiedzanie Muzeum-Zamku w Łańcucie przed przerwą

ŁAŃCUT. Kończy się sezon turystyczny w Muzeum – Zamku w Łańcucie. Tylko do 15 listopada można zwiedzać wnętrza obiektu, potem nastąpi dwumiesięczna przerwa na prace konserwatorskie oraz przygotowanie do nowego sezonu.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstaje największa na świecie słowiańska osada

PODKARPACIE. W miejscowości Chyrowa w gminie Dukla powstaje największa na świecie rekonstrukcja osady słowiańskiej. Zakończył się już pierwszy etap budowy – otwarcie na początku grudnia.

Podkarpacie

Dachowanie samochodu w Tryńczy. 9-letnia dziewczynka trafiła do szpitala

PODKARPACIE. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną porannego zdarzenia drogowego. Kierowca opla stracił panowaniem na autem, dachował a następnie wylądował w rowie. W zdarzeniu poszkodowana została 9-letnia dziewczynka, którą...

Reklama