Rzeszów - Piątek, 13.03.2026
Reklama

Niebezpieczne zdarzenie na autostradzie A4. 87-latek z Rzeszowa jechał pod prąd

Dodano: 14.03.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

PODKARPACIE. Nieco zamiesznia narobił 87-letni kierowca z Rzeszowa. Mężczyzna jechał peugeotem pod prąd na podkarpackim odcinku A4. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Senior stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj, po godz. 4:00, na autostradzie A4, w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Kierujący osobowym peugeotem, w kolorze ciemnym, jechał z Rzeszowa w kierunku Tarnowa pod prąd. Co najmniej kilku innych kierowców zgłosiło ten fakt na policję.

Na miejsce skierowano dwa patrole z ropczyckiej komendy. Na wysokości miejscowości Czarna Sędziszowska, policjanci zatrzymali opisany w zgłoszeniu pojazd. Kierujący nim mężczyzna – 87-letni mieszkaniec Rzeszowa - jechał pasem zieleni pod prąd. 87-latek tłumaczył funkcjonariuszom, że jedzie do domu i nie popełnia żadnego wykroczenia, ponieważ, nie porusza się po jezdni, tylko po pasie zieleni.

Starszy mieszkaniec Rzeszowa za swoją niebezpieczną jazdę stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Kierowca audi urządził "kulig" na terenie szkoły. Dostał 2,5 tys. zł mandatu

PODKARPACIE. Przemyscy policjanci ukarali wysokim mandatem 20-letniego  kierowcę audi, który na terenie szkoły urządził swojemu koledze „kulig”.

Podkarpacie

Podejrzenie zatrucia czadem. 11-latka trafiła do szpitala

PODKARPACIE. 11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala z podejrzeniem zatrucia czadem. Nieprzytomną dziewczynkę w łazience znalazła jej matka. W mieszkaniu stwierdzono podwyższony poziom tlenku węgla.  

Podkarpacie

Śmiertelny wpadek na DW 875. Nie żyje 1 osoba

PODKARPACIE. W miejscowości Przyłęk, na drodze wojewódzkiej nr 875 doszło do zderzenia ciężarówki z samochodem osobowym. Kierująca osobówką poniosła śmierć na miejscu. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 2 tys. zakażeń, 3 zgony [25.01.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 2004 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Z powodu chorób współistniejących wraz z Covid-19 zmarło 3 osoby.  Wyzdrowiało 812 osób. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Blisko 1500 nowych zakażeń, brak zgonów [24.01.2022]

PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 1481 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych. Wyzdrowiało 1257 osób.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 2001 zakażeń, 2 zgony [23.01.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 2001 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 2 osoby. Przybyło 1017 ozdrowieńców.

Podkarpacie

Ponad 2300 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. 26 osób zmarło [22.01.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 2329 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus. Rekord zakażeń w kraju i na Podkarpaciu [21.01.2022]

PODKARPACIE. „Mamy 36 665 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem” – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w porannym raporcie. To najwyższa dobowa liczba nowych zakażeń od początku pandemii.

Reklama