Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Niebezpieczne zdarzenie na autostradzie A4. 87-latek z Rzeszowa jechał pod prąd

Dodano: /

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

PODKARPACIE. Nieco zamiesznia narobił 87-letni kierowca z Rzeszowa. Mężczyzna jechał peugeotem pod prąd na podkarpackim odcinku A4. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Senior stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj, po godz. 4:00, na autostradzie A4, w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Kierujący osobowym peugeotem, w kolorze ciemnym, jechał z Rzeszowa w kierunku Tarnowa pod prąd. Co najmniej kilku innych kierowców zgłosiło ten fakt na policję.

Na miejsce skierowano dwa patrole z ropczyckiej komendy. Na wysokości miejscowości Czarna Sędziszowska, policjanci zatrzymali opisany w zgłoszeniu pojazd. Kierujący nim mężczyzna – 87-letni mieszkaniec Rzeszowa - jechał pasem zieleni pod prąd. 87-latek tłumaczył funkcjonariuszom, że jedzie do domu i nie popełnia żadnego wykroczenia, ponieważ, nie porusza się po jezdni, tylko po pasie zieleni.

Starszy mieszkaniec Rzeszowa za swoją niebezpieczną jazdę stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o zagrożeniu silnym wiatrem na południu woj. podkarpackiego.

Podkarpacie

160 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu [19.10.2021]

PODKARPACIE. Kolejnych 81 osób wyzdrowiało. W wyniku występowania chorób współistniejących zmarła jedna osoba.

Podkarpacie

Mandat za "selfie" przy granicy

PODKARPACIE, Ukaraniem mandatem przez straż graniczną zakończyło się dla trojga młodych osób robienie sobie zdjęć za granicą z Ukrainą.

Podkarpacie

Efekty "trzeźwego poranka" na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Podczas akcji „trzeźwy poranek” podkarpaccy policjanci zatrzymali dziś 38 nietrzeźwych kierowców.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowy raport zakażeń na Podkarpaciu [18.10.2021]

​PODKARPACIE. Mamy 67 nowych, potwierdzonych zakażeń COVID-19 w województwie podkarpackim - wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia. Kolejnych 89 osób wyzdrowiało. Nie odnotowano zgonów.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek z udziałem rowerzysty w Pustkowie

PODKARPACIE. Wczoraj wieczorem w Pustkowie, w powiecie dębickim doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym śmierć na miejscu poniósł kierowca jednośladu.

Podkarpacie

Ewakuacja mieszkańców bloku w Jaśle. Zablokowana droga krajowa nr 28

JASŁO. Jasielscy strażacy ewakuowali wczoraj mieszkańców bloku wielorodzinnego w Jaśle, przy ul. Metzgera. Sytuacja ma związek z zagrożeniem zawalenia się budynku. Ulica Metzgera jest obecnie nieprzejezdna.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 132 zakażenia, 8 zgonów [15.10.2021]

PODKARPACIE. Mamy 132 nowe, potwierdzone zakażenia COVID-19 w województwie podkarpackim - wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia. Kolejnych 110 osób wyzdrowiało. 

Reklama