Rzeszów - Poniedziałek, 25.08.2025
Reklama

Niebezpieczne zdarzenie na autostradzie A4. 87-latek z Rzeszowa jechał pod prąd

Dodano: /

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

PODKARPACIE. Nieco zamiesznia narobił 87-letni kierowca z Rzeszowa. Mężczyzna jechał peugeotem pod prąd na podkarpackim odcinku A4. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Senior stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj, po godz. 4:00, na autostradzie A4, w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Kierujący osobowym peugeotem, w kolorze ciemnym, jechał z Rzeszowa w kierunku Tarnowa pod prąd. Co najmniej kilku innych kierowców zgłosiło ten fakt na policję.

Na miejsce skierowano dwa patrole z ropczyckiej komendy. Na wysokości miejscowości Czarna Sędziszowska, policjanci zatrzymali opisany w zgłoszeniu pojazd. Kierujący nim mężczyzna – 87-letni mieszkaniec Rzeszowa - jechał pasem zieleni pod prąd. 87-latek tłumaczył funkcjonariuszom, że jedzie do domu i nie popełnia żadnego wykroczenia, ponieważ, nie porusza się po jezdni, tylko po pasie zieleni.

Starszy mieszkaniec Rzeszowa za swoją niebezpieczną jazdę stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

162 km/h w obszarze zabudowanym

PODKARPACIE. O 112 km/h przekroczył prędkość w terenie zabudowanym 29-letni kierowca volvo.

Podkarpacie

Pijana i z zakazem sądowym przewoziła swoje dziecko niesprawnym samochodem

STALOWA WOLA. Informacja o całym zdarzeniu została przekazana również do sądu rodzinnego.

Podkarpacie

Ukradła kartę płatniczą. Zapłaciła nią 6 razy i oddała do placówki banku

PODKARPACIE. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Policyjne kontrole na ulicach. Chodzi o akcję „Smog”

PODKARPACIE. 19 lutego 2020 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Smog".

Podkarpacie

Cenne starodruki w rękach policji. Ich wartość przekracza 80 tys. zł

JAROSŁAW. Odzyskane przez policjantów księgi to dzieła w większości teologiczne, w języku łacińskim.

Podkarpacie

Odnaleziono zwłoki w Sanie. To zaginiony 29-latek

PODKARPACIE. W piątek, policjanci z Dubiecka przyjęli zawiadomienie o zaginięciu 29-letniego.

Podkarpacie

Koronawirus 2019 –nCoV. Na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 14 osób

PODKARPACIE. „Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 14 osób" - wyjaśnia dr Adam Sidor.

Reklama