Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

Nowi funkcjonariusze w szeregach Straży Granicznej na Podkarpaciu

Dodano:

fot. BiOSG
fot. BiOSG
PODKARPACIE. 58 nowych adeptów dołączyło do grona funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

W czwartek, 23 lutego br. odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Komendant BiOSG, gen. bryg. SG Andrzej Popko pogratulował nowym adeptom pozytywnych wyników w procesie rekrutacji. Jak zaznaczył, proces ten jest „bardzo złożony i wymagający”, a do momentu ślubowania docierają tylko najlepsi. Komendant nawiązał również do szczególnego czasu i okoliczności, w jakich funkcjonariusze rozpoczynają służbę i podkreślił ogrom wyzwań, jakie ich czekają.

Wśród nowych funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej jest 19 kobiet i 39 mężczyzn, w większości mieszkańców Podkarpacia. Jedna osoba pochodzi z województwa lubelskiego. Większość z nich posiada wykształcenie średnie.
Reklama
Nowi funkcjonariusze za kilka dni rozpoczną szkolenie podstawowe, a następnie podoficerskie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. W sierpniu, po pozytywnie zdanych egzaminach, rozpoczną służbę w podkarpackich placówkach SG.

W Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej służy ponad dwa tysiące funkcjonariuszy. W tym roku planowane jest przyjęcie do służby łącznie 135 mundurowych. Kolejne wcielenia odbędą się w czerwcu i październiku.

 
Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Podejrzenie zatrucia czadem w Makowisku. 9-osobowa rodzina w szpitalu

​PODKARPACIE.  Źródłem tlenku węgla najprawdopodobniej był piecyk gazowy służący do podgrzewania wody, znajdujący się w łazience.

Podkarpacie

Wręczono statuetki Konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" oraz Programu "Smaczne bo Podkarpackie"

RZESZÓW. 14 grudnia w Sali Kongresowej Centrum Kongresowo-Wystawienniczego Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa wręczono nagrody i wyróżnienia w najważniejszych podkarpackich nagrodach biznesowych.

Podkarpacie

Śmiertelne potrącenie na torach w Nisku

PODKARPACIE. Pociąg relacji Stalowa Wola - Rozwadów – Przeworsk śmiertelnie potrącił mężczyznę, który nagle znalazł się na torach. Niżańscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku.

Podkarpacie

Intensywne opady śniegu. Blisko 160 interwencji podkarpackich strażaków

PODKARPACIE. Działania strażaków polegały przede wszystkim na usuwaniu połamanych konarów, gałęzi oraz drzew leżących na jezdniach i chodnikach.

Podkarpacie

Karambol na A4 w Korczowej. Wśród poszkodowanych kobiety w ciąży i dzieci

PODKARPACIE. Na autostradzie A4 w Korczowej doszło do zderzenia pięciu samochodów. Pięć osób trafiło do szpitala, w tym dwójka dzieci.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na torach. Nie żyje 17-latka

PODKARPACIE. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym bez zapór w Wierzawicach.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Pilźnie. Nie żyje 80-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Podkarpacie

Bieszczadka, Duża Mi, a może ViaKarpatka? - trwa konkurs na "imię" dla maszyny TBM

PODKARPACIE. Trwa konkurs na wybór „imienia” dla maszyny TBM (ang. Tunnel Boring Machine), która wydrąży ponad 2-kilometrowy tunel na drodze ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica. Do wyboru jest sześć nazw.

Reklama