Rzeszów - Czwartek, 19.03.2026
Reklama

Nowi konsultanci wojewódzcy w dziedzinach kardiologii i geriatrii

Dodano: 19.03.2024 r.

Fot. Jerzy Żygadło / PUW w Rzeszowie
Fot. Jerzy Żygadło / PUW w Rzeszowie
PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul powołała na pięcioletnią kadencję konsultantów w dziadzinach kardiologii i geriatrii.

Konsultantem wojewódzkim w dziedzinie kardiologii została dr hab. n. med. Katarzyna Styczkiewicz, która pełni rolę koordynatora ds. kardiologicznych w Podkarpackim Centrum Onkologii Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. Zajmuje ponadto stanowisko profesora uczelni w grupie badawczo-dydaktycznej Kolegium Nauk Medycznych w Katedrze Chorób Wewnętrznych; Instytucie Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Z kolei funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie geriatrii otrzymała lek. med. Halina Szczyrska, zawodowo związana z Samodzielnym Publicznym Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej „Sanatorium” im. J. Pawła II w Górnie.

Konsultanci, w ramach pełnienia swoich funkcji, wykonują m. in. zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta, jak również przeprowadzają kontrole dostępności do świadczeń zdrowotnych na obszarze województwa podkarpackiego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Groził żonie, że obetnie jej palce sekatorem, podpali dom i zabije dziecko

PODKARPACIE. Za czyny zarzucane Piotrowi S. grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

34-latek znęcał się nad rodzicami. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

PODKARPACIE. Oskarżonemu zarzuca się m.in. znęcanie nad rodzicami oraz wymuszenie rozbójnicze wobec matki.

Podkarpacie

81 proc. osób zadowolonych z życia na Podkarpaciu. Spada wskaźnik ubóstwa

PODKARPACIE. Na Podkarpaciu 92% osób deklarowało, że czują się bezpiecznie w miejscu swojego zamieszkania.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na drodze z Kolbuszowej do Tarnobrzega

PODKARPACIE. W wyniku zderzenia opla i hondy civic, na miejscu zginął kierujący hondą.

Podkarpacie

Znamy oferty wykonawców na rozbudowę DK28 na odcinku Przemyśl-Medyka

PODKARPACIE. Najniższą cenę, 104 985 855,51 zł, zaoferowało Konsorcjum: PBI Infrastruktura S.A. i PBI WMB Sp. z o.o.

Podkarpacie

32 strażaków gasiło pożar budynku mieszkalnego w Oleszycach

PODKARPACIE. Akcja strażaków odbyła się 3 lutego. 

Podkarpacie

Ogłoszono przetarg na remont mostu w Nowej Dębie

NOWA DĘBA. Przyszli wykonawcy na składanie ofert mają czas do 19 lutego br.

Reklama