Rzeszów - Piątek, 02.05.2025
Reklama

Nowy punkt drive-thru na Podkarpaciu

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. W województwie podkarpackim otwarto kolejny punkt drive-thru. Łącznie badania można wykonać obecnie w 26 miejscach. Każde z nich obsługuje średnio 50 pacjentów dziennie.

Coraz więcej osób ustawia się w kolejkach w celu wykonania badania na obecność Covid-19 w punktach drive-thru. Aby zaspokoić potrzeby wszystkich pacjentów, powstają kolejne tego typu miejsca. Wczoraj nowy punkt pobrań uruchomiono przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu (ul. Słowackiego 85). Tym samym nasze województwo dysponuje aktualnie 26 miejscami, gdzie pacjenci mogą zgłaszać się na badanie. Wkrótce mają powstać kolejne punkty.

W celu przyspieszenia czasu oczekiwania na wymaz, często zwiększana jest również liczba stanowisk w punktach pobrań, a także wydłużany jest czas pracy obecnie istniejących. Część punktów otwieranych jest wcześnie rano, inne zamykane są późnym wieczorem.

Najwcześniej otwierany jest punkt w Przemyślu przy ul. Monte Cassino, który czynny jest już od godz. 6:00, przez cały tydzień, również w weekend. Od godz. 7:00, róoniez przez cały tydzień, pracują punkty w: Mielcu przy ul. Żeromskiego, Łańcucie przy ul. Paderewskiego, Leżajsku przy ul. Leśnej, Sędziszowie Młp. przy ul. Wyspiańskiego oraz w Tarnobrzegu przy ul. Szpitalnej (od godz. 7:00  w dni pracujące, w weekend od godz. 8:00 )

Najpóźniej zamykane są punkty w Przemyślu (nowo otwarty) o godz. 20:00, w Lubaczowie przy ul Mickiewicza o godz. 19:00 (od poniedziałku do piątku) oraz w Nowej Dębie przy ul. Kościuszki o godz. 19:00 (od poniedziałku do piątku).
Reklama
„W Rzeszowie warto wybrać się do Wojewódzkiej Stacja Pogotowia Ratunkowego przy ul. Poniatowskiego lub punktu przy szpitalu MSWiA na ul. Krakowskiej. Pacjenci mieszkający w północnej części Rzeszowa lub w okolicy Głogowa Młp., mają punkt z krótkimi kolejkami w Kolbuszowej przy ul. Grunwaldzkiej. W powiecie tarnobrzeskim, najłatwiej wykonać badanie w Nowej Dębie.” -  informuje Rafał Śliz, Rzecznik Prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie.

Średnio, każdy z punktów przyjmuje ok. 50 pacjentów dziennie, ale są miejsca gdzie warto podjechać, aby nie czekać zbyt długo.

Aktualna listę punktów pobrań można znaleźć na stronie pacjent.gov.pl w zakładce „Znajdź mobilny punkt pobrań” oraz na stronie Podkarpackiego Oddziału NFZ nfz-rzeszow.pl (u góry strony na pomarańczowym pasku ważnych wiadomości). Informacje o punktach pobrań można również uzyskać dzwoniąc na bezpłatną, całodobową linię Telefoniczną Informację Pacjenta 800 190 590.

Na tych stronach internetowych poza wykazem wszystkich punktów w Polsce, jest również mapa, dokładny adres i numer telefonu, pod który warto wcześniej zadzwonić umawiając się wstępnie na badanie. W punktach nie obowiązuje żadna rejonizacja – wybór punktu należy wyłącznie do pacjenta.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Policyjne kontrole na podkarpackim odcinku A4. Posypały się mandaty

PODKARPACIE. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie prowadzili kontrole na podkarpackim odcinku autostrady A4. 55 kierowców zostało ukaranych mandatami.

Podkarpacie

W jeden dzień podkarpaccy policjanci wlepili ponad 860 mandatów

PODKARPACIE. W środę, 9 kwietnia podkarpaccy policjanci prowadzili na drogach regionu akcję pod kryptonimem „Prędkość”.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Majdanie Sieniawskim. Nie żyje rowerzysta

PODKARPACIE. 52-letni kierowca samochodu osobowego potrącił rowerzystę. Pomimo reanimacji, życia kierującego jednośladem nie udało się uratować.

Podkarpacie

Pomiędzy Połomią a Niebylcem powstanie blisko 5-kilometrowy chodnik

PODKARPACIE. Na odcinku drogi krajowej nr 19 Połomia – Niebylec trwa budowa nowego chodnika wraz z odwodnieniem. Wykonawcą prac jest firma MG Infrastruktura a wartość prac to ponad 11 mln zł.

Podkarpacie

Przy S19 oraz autostradzie A4 na Podkarpaciu powstanie 6 ramp do odśnieżania ciężarówek

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poszukuje firmy, która wybuduje rampy do odśnieżania samochodów ciężarowych na terenie Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) znajdujących się przy drodze ekspresowej S19 oraz autostradzie A4

Podkarpacie

Nowa konsultant wojewódzki w dziedzinie diabetologii

PODKARPACIE. Dr Anna Juza została powołana na 5-letnią kadencję, na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie diabetol.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Bieszczadach. Nie żyje 56-letni mężczyzna, dwie osoby ranne

PODKARPACIE. 56-mężczyzna kierujący samochodem terenowym, wypadł z drogi leśnej i dachował. Niestety, zginął na miejscu. Pojazdem podróżowało jeszcze dwie osoby, które zostały przewiezione do szpitala.

Podkarpacie

Wypadek autokaru z turystami w Makowej

PODKARPACIE. Autokar z około 40 pasażerami wjechał do rowu i przewrócił się na bok. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Reklama