Rzeszów - Czwartek, 20.11.2025
Reklama

Od stycznia zmiany w rozkładach jazdy pociągów Polregio. 13 par kursów do Jasionki

Dodano: 12.12.2023 r.

fot. Materiały prasowe Polregio
fot. Materiały prasowe Polregio
RZESZÓW. Spółka Polregio przedstawiła nowy rozkład jazdy pociągów na 2024 r. Jedną z nowości będzie zwiększenie z 12 do 13 par kursów z Rzeszowa do Jasionki.

Jednym z ważnych elementów nowego rozkładu jazdy pociągów Polregio jest zwiększenie pracy eksploatacyjnej. Spółka szacuje, że w przyszłym roku przekroczy ona rekordowy poziom 100 mln przewiezionych pasażerów. - W nowym rozkładzie jazdy, pociągi Polregio  będą codziennie zatrzymywać się aż na ok. 1950 stacjach, w tym na kilkudziesięciu nowych  przystankach, niwelując tym samym zjawisko wykluczenia transportowego – mówi Adam  Pawlik, Prezes Zarządu POLREGIO S.A. - Już teraz w części województw wzrost pracy eksploatacyjnej jest bardzo znaczący. W województwie podkarpackim zbliżamy się już do maksimum wynikającego z umowy - dodaje Adam Pawlik.
Reklama
Jeżeli chodzi o zmiany, jakie wprowadzone zostaną w nowym rozkładzie jazdy na Podkarpaciu, to m.in. uruchomienie dwóch nowych połączeń w relacji Rzeszów Gł.– Mielec – Rzeszów Gł. oraz Strzyżów nad Wisłokiem – Jasło – Strzyżów nad Wisłokiem. Ma to nastąpić w drugim kwartale 2024 r.

Ponadto zmianie ulegnie liczba kursów na trasie Rzeszów Gł. – Jasionka Lotnisko. Zostanie ona zwiększona z 12 do 13 par.  Oprócz tego nastąpi zmiana relacji jednej pary połączeń z Dębicy do Katowic na  Dębica–Oświęcim.
 
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

55-latek złamał obowiązek izolacji i chodził po ulicach

PODKARPACIE. Sąd zastosował 2-miesięczny areszt wobec 55-letniego mężczyzny, który naruszył obowiązek izolacji i opuścił tarnobrzeską noclegownię, w której miał przebywać.

Podkarpacie

Koronawirus. 1264 nowych zakażonych na Podkarpaciu. W Rzeszowie 187 przypadków [13.11.2020]

PODKARPACIE. Aktualna sytuacja epidemiologiczna SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Znamy Laureatów Konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" 2020

PODKARPACIE. Już po raz dziewiętnasty Centrum Promocji Biznesu w Rzeszowie przy współpracy z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego i Wojewodą Podkarpackim organizowało prestiżowy konkurs jakim jest „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza”. 

Podkarpacie

Premiera filmu "Podkarpackie to Ty. Fenomen miejsca. Fenomen ludzi"

PODKARPACIE. Osiem inspirujących historii o poszukiwaniu własnej tożsamości i swojego miejsca na ziemi. Poznajcie ludzi, którzy podjęli świadomą decyzję, aby pozostać właśnie tutaj, na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Będzie nowy most na Sanie. Połączy prawobrzeżną część Sanoka z centrum

PODKARPACIE. Sanok zyska nową przeprawę, która zastąpi ponad 40-letni most tymczasowy. Koszt inwestycji to blisko 64 mln zł.

Podkarpacie

Koronawirus. Blisko 1300 nowych przypadków na Podkarpaciu [12.11.2020]

PODKARPACIE.  W ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 1276 nowych zakażeń. Wyzdrowiało kolejne 899 osób. Zmarło 25 mieszkańców województwa.

Podkarpacie

Koronawirus. 1152 zakażenia, 792 wyzdrowienia, 15 zgonów [11.11.2020]

PODKARPACIE. Aktualna sytuacja epidemiologiczna SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Odsłonięto mural upamiętniający Orlęta Przemyskie

PODKARPACIE. W przeddzień Święta Niepodległości, w Przemyślu odsłonięto mural poświęcony Orlętom Przemyskim.

Reklama