Rzeszów - Czwartek, 22.01.2026
Reklama

Ostrzeżenie IMGW. Gęste mgły na Podkarpaciu, widzialność do 200 m

Dodano: 07.10.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl / SI
fot. Archiwum RESinet.pl / SI

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami, które wystąpią na Podkarpaciu. Miejscami widzialność będzie mocno ograniczona.

W nocy z wtorku na środę oraz w środę w godzinach porannych województwo podkarpackie spowije gęsta mgła. Jak prognozują synoptycy, w trakcie występowania zjawiska, miejscami widzialność będzie mocno ograniczona i może wynieść poniżej 200 m.

Alert obowiązuje od godz. 22:00 (7.10) do godz. 9:00 (8.10) i dotyczy wszystkich powiatów na terenie naszego województwa.

Szczególną uwagę i ostrożność powinni zachować kierowcy pojazdów i dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 80%.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Transport ostatnich części maszyny TBM

​PODKARPACIE. Do końca stycznia na placu budowy w Babicy powinny być już wszystkie elementy maszyny TBM, która wydrąży tunel na odcinku S19 Rzeszów - Babica.

Podkarpacie

Intensywne opady śniegu na Podkarpaciu. Blisko 200 interwencji strażaków

​PODKARPACIE. Podkarpaccy strażacy usuwali skutki intensywnych opadów śniegu w naszym regionie. Wczoraj było to 198 interwencji. Na szczęście nikt nie został ranny.

Podkarpacie

Tragiczny pożar domu w Narolu. W środku znaleziono ciało kobiety

PODKARPACIE. Trwa wyjaśnianie przyczyn pożaru domu jednorodzinnego, do którego doszło dziś w Narolu w powiecie lubaczowskim. W budynku znaleziono ciało kobiety.

Podkarpacie

Ceremonia otwarcia XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych

​PODKARPACIE. Około 1750 uczestników weźmie udział w XXIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych. Zawodnicy będą rywalizować w dziewięciu miejscowościach, w tym w sześciu na terenie województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Silny wiatr na Podkarpaciu. Blisko 100 interwencji strażaków

PODKARPACIE. Połamane drzewa, zerwane dachy – to skutki silnie wiejącego wiatru w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Zderzenie ciężarówki z łosiem

PODKARPACIE. 51-letni kierowca ciężarowego renaulta zderzył się z łosiem, który niespodziewanie wbiegł na ulicę. Uszkodzeniu uległ samochód. Mężczyzna nie odniósł obrażeń, a zwierzę uciekło do pobliskiego lasu.

Podkarpacie

Pędził audi ponad 150 km/h w terenie zabudowanym. Miał blisko 1,5 promila

PODKARPACIE. Samochodem kierował 23-latek, który za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Podkarpacie

Kilkaset przejść dla pieszych na Podkarpaciu będzie doświetlonych

PODKARPACIE. Jeszcze w tym roku GDDKiA planuje doświetlić ponad 180 przejść dla pieszych na Podkarpaciu. Inwestycja o wartości blisko 16 mln zł będzie zrealizowana w ramach Programu Bezpieczna Infrastruktura Drogowa (PBID).

Reklama