Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Pijany kierowca potrącił rowerzystę, po czym uciekł z miejsca wypadku. Grozi mu 12 lat więzienia

Dodano:

fot. KPP Przeworsk
fot. KPP Przeworsk
PODKARPACIE. Kierujący samochodem marki Audi, potrącił 61-letniego rowerzystę i odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielając poszkodowanemu pomocy. Rowerzysta trafił do szpitala, gdzie zmarł. Kierujący audi, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do wypadku doszło na ul. Węgierskiej w Kańczudze. Jak wynika z ustaleń policjantów, kierujący samochodem osobowym marki Audi, 31-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego, wyprzedzając inny pojazd, zjechał na przeciwległy pas ruchu i potrącił prawidłowo jadącego rowerzystę.

Po zdarzeniu kierujący audi odjechał z miejsca wypadku, porzucając pojazd kilka kilometrów dalej. Kierujący jednośladem, 61-letni mieszkaniec gminy Kańczuga z obrażeniami został przetransportowany do rzeszowskiego szpitala. Niestety jego życia, nie udało się uratować.
Reklama
Podjęte przez policjantów działania doprowadziły do ustalenia kierującego samochodem. Został zatrzymany na terenie miejscowości Kańczuga. 31-latek był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

31-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Sąd Rejonowy w Przeworsku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesiące wobec gminy Jawornik Polski. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! Burze z gradem i gwałtowny wzrost stanów wód na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Dziś na terenie województwa podkarpackiego obowiązuje ostrzeżenie 2 stopnia o możliwych burzach z gradem oraz wzroście stanów wód.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 500 przypadków na Podkarpaciu. Dziś 19 nowych [17.06.2020]

PODKARPACIE. Dziś potwierdzono 19 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

Podkarpackie uzdrowiska wznawiają działalność

PODKARPACIE. Warunkiem przyjęcia na leczenie jest negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Podkarpacie

Kolejne środki ochrony osobistej dla podkarpackich szpitali i placówek medycznych

PODKARPACIE. Zakupiono kolejna partię kombinezonów ochronnych oraz środków do dezynfekcji dla podkarpackich szpitali i placówek medycznych oraz opiekuńczych.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzenie 1 stopnia o możliwych burzach z gradem na terenie całego województwa.

Podkarpacie

24-letnia kobieta dachowała i uderzyła w dom

PODKARPACIE. Kolbuszowscy policjanci wyjaśnią okoliczności zdarzenia do którego doszło dziś rano w Raniżowie. 24-letnia kobieta kierująca samochodem, dachowała a następnie uderzyła w dom. Kobieta trafiła do szpitala.

Podkarpacie

Koronawirus. 13 nowych przypadków na Podkarpaciu, w tym 2 w Rzeszowie [16.06.2020]

PODKARPACIE. Dziś potwierdzono 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Łącznie jest ich 485. Wyzdrowiały 2 kolejne osoby.

Podkarpacie

Koronawirus. 14 nowych przypadków na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [15.06.2020]

PODKARPACIE. Do tej pory potwierdzono 472 przypadki zakażenia koronawirusem.

Reklama