Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

Pijany kierowca potrącił rowerzystę, po czym uciekł z miejsca wypadku. Grozi mu 12 lat więzienia

Dodano:

fot. KPP Przeworsk
fot. KPP Przeworsk
PODKARPACIE. Kierujący samochodem marki Audi, potrącił 61-letniego rowerzystę i odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielając poszkodowanemu pomocy. Rowerzysta trafił do szpitala, gdzie zmarł. Kierujący audi, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do wypadku doszło na ul. Węgierskiej w Kańczudze. Jak wynika z ustaleń policjantów, kierujący samochodem osobowym marki Audi, 31-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego, wyprzedzając inny pojazd, zjechał na przeciwległy pas ruchu i potrącił prawidłowo jadącego rowerzystę.

Po zdarzeniu kierujący audi odjechał z miejsca wypadku, porzucając pojazd kilka kilometrów dalej. Kierujący jednośladem, 61-letni mieszkaniec gminy Kańczuga z obrażeniami został przetransportowany do rzeszowskiego szpitala. Niestety jego życia, nie udało się uratować.
Reklama
Podjęte przez policjantów działania doprowadziły do ustalenia kierującego samochodem. Został zatrzymany na terenie miejscowości Kańczuga. 31-latek był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

31-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Sąd Rejonowy w Przeworsku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesiące wobec gminy Jawornik Polski. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w powiecie ropczycko-sędziszowskim

PODKARPACIE. 31-latek, kierujący oplem, zginął na miejscu.

Podkarpacie

Był poszukiwany listem gończym. Wpadł podczas policyjnego patrolu

ROPCZYCE. Policjant z Zespołu Poszukiwań Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach zatrzymał 27-latka poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Ile osób na Podkarpaciu korzysta z pomocy społecznej?

PODKARPACIE. Systematycznie maleje liczba osób korzystających ze świadczeń pomocy społecznej.

Podkarpacie

Wypadki przy pracy. Wzrosła liczba zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym

PODKARPACIE. Wskaźnik wypadkowości w okresie styczeń-wrzesień w Polsce wyniósł 3,91.

Podkarpacie

Ukradł pluszaki z automatu. Chciał nimi obdarować swoją dziewczynę

KROSNO. Krośnieńscy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który ukradł maskotki z automatu do sprzedaży zabawek.

Podkarpacie

Pożar hali produkcyjnej. Droga relacji Jarosław-Sieniawa zablokowana

PODKARPACIE. Na miejscu trwa akcja gaśnicza, droga wojewódzka nr 870 jest zablokowana.

Podkarpacie

Coraz bliżej realizacji kolejnego odcinka S19. Jest zgoda wojewody

PODKARPACIE. Prace budowlane rozpoczną się w przyszłym roku.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie skody z dostawczym renault. Trzy osoby przewieziono do szpitala

PODKARPACIE. W wyniku zderzenia skody z dostawczym renaultem, do szpitala zostały przetransportowane trzy osoby.

Reklama