Rzeszów - Czwartek, 08.05.2025
Reklama

Policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach Rzeszowa i powiatu

Dodano: /

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. 5 wypadków, 6 osób rannych, 3 nietrzeźwych kierowców – tak wygląda bilans świątecznego weekendu na drogach Rzeszowa oraz powiatu rzeszowskiego.

Rzeszowscy policjanci zakończyli trwające od piątku do poniedziałku wzmożone działania na lokalnych drogach. W trakcie tych czterech dni, odnotowali 5 wypadków, w których rannych zostało 6 osób.

Do pierwszego wypadku doszło w piątek przed godz. 18:00 na ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie. Jak ustalono, 57-letni kierujący pojazdem mini, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 28-letnią pieszą. Poszkodowana z obrażeniami trafiła do szpitala.

Kilkadziesiąt minut później, w Dynowie, 31-latek jadący motocyklem ktm wraz z pasażerką, najprawdopodobniej stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się. Obydwoje zostali ranni i karetkami pogotowia przewieziono ich do szpitali. Policjanci ustalili, że 31-latek posiadał bezterminowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym wydany przez Sąd Rejony w Rzeszowie.

Reklama

W sobotę po godz. 11.30, doszło do kolejnego wypadku. Tym razem na ul. Wołyńskiej w Rzeszowie. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 50-letni kierujący bmw, najprawdopodobniej nieprawidłowo zabezpieczył swój pojazd przed stoczeniem, w wyniku czego pojazd ruszył, dociskając do barierki ochronnej 45-letniego pieszego. Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala.

Godzinę później, na al. Kopisto doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. 48-letni kierujący oplem, cofając potrącił 87-letnią pieszą. Ranna kobieta została hospitalizowana.

Do jednego wypadku doszło w niedzielę wieczorem w Kielnarowej. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, kierujący toyotą, na łuku drogi w prawo, najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi na łąkę i kilkukrotnie dachował. Ranny 35-latek został przewieziony do szpitala.

Podczas świątecznego weekendu, policjanci wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista miał blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie. Wszystkim nietrzeźwym kierującym policjanci zatrzymali prawo jazdy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

33-latek dźgnął ostrym narzędziem mieszkańca powiatu dębickiego. Mężczyzna zmarł

DĘBICA. Sprawca był karany za posiadanie i przechowywanie treści pornograficznych z udziałem małoletnich.

Podkarpacie

Mógł okraść ponad 30 altanek działkowych. Interesowały go głównie elektronarzędzia i sprzęt RTV

MIELEC. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut włamania do dwóch altanek.

Podkarpacie

W Stalowej Woli wyprodukowano haubice dla Wojska Polskiego

STALOWA WOLA. 16 marca br. z Huty Stalowa Wola wyruszyły w Polskę samobieżne haubice KRAB.

Podkarpacie

53-latek podczas awantury zaatakował nożem dwóch mężczyzn

PODKARPACIE. Mężczyźnie grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

Podkarpacie

Cztery kilometry nowego toru na trasie Mielec – Dębica. W planach przebudowa stacji

MIELEC. W marcu rozpoczęły się prace na podkarpackiej linii Mielec – Dębica.

Podkarpacie

Jak popularny jest na Podkarpaciu zawód niani i ile zarabiają?

PODKARPACIE. Okazuje się, że rodzicę chcą płacić nianią więcej niz te oczekują.

Podkarpacie

Pijany 18-letni kierowca doprowadził do urazu kręgosłupa pasażera samochodu

PODKARPACIE. 18-latek miał w organizmie ponad 1,6 promila.

Reklama