Rzeszów - Środa, 07.05.2025
Reklama

Policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach Rzeszowa i powiatu

Dodano: /

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. 5 wypadków, 6 osób rannych, 3 nietrzeźwych kierowców – tak wygląda bilans świątecznego weekendu na drogach Rzeszowa oraz powiatu rzeszowskiego.

Rzeszowscy policjanci zakończyli trwające od piątku do poniedziałku wzmożone działania na lokalnych drogach. W trakcie tych czterech dni, odnotowali 5 wypadków, w których rannych zostało 6 osób.

Do pierwszego wypadku doszło w piątek przed godz. 18:00 na ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie. Jak ustalono, 57-letni kierujący pojazdem mini, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 28-letnią pieszą. Poszkodowana z obrażeniami trafiła do szpitala.

Kilkadziesiąt minut później, w Dynowie, 31-latek jadący motocyklem ktm wraz z pasażerką, najprawdopodobniej stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się. Obydwoje zostali ranni i karetkami pogotowia przewieziono ich do szpitali. Policjanci ustalili, że 31-latek posiadał bezterminowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym wydany przez Sąd Rejony w Rzeszowie.

Reklama

W sobotę po godz. 11.30, doszło do kolejnego wypadku. Tym razem na ul. Wołyńskiej w Rzeszowie. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 50-letni kierujący bmw, najprawdopodobniej nieprawidłowo zabezpieczył swój pojazd przed stoczeniem, w wyniku czego pojazd ruszył, dociskając do barierki ochronnej 45-letniego pieszego. Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala.

Godzinę później, na al. Kopisto doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. 48-letni kierujący oplem, cofając potrącił 87-letnią pieszą. Ranna kobieta została hospitalizowana.

Do jednego wypadku doszło w niedzielę wieczorem w Kielnarowej. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, kierujący toyotą, na łuku drogi w prawo, najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi na łąkę i kilkukrotnie dachował. Ranny 35-latek został przewieziony do szpitala.

Podczas świątecznego weekendu, policjanci wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista miał blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie. Wszystkim nietrzeźwym kierującym policjanci zatrzymali prawo jazdy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Badania geofizyczne na trasie przyszłej S19

Zakończono już badania dla odcinków od Domaradza do Barwinka, natomiast na odcinku Babica - Domaradz badania jeszcze trwają.

Podkarpacie

Policyjny pościg za 18-latkiem zakończył się kolizją

KROSNO. Uwagę funkcjonariuszy drogówki zwróciło audi, które z prędkością ponad 100km/h pędziło w kierunku Miejsca Piastowego.

Podkarpacie

2,5 g marihuany w plecaku szkolnym 16-latka

JAROSŁAW. Sprawą 16-latka zajmie się sąd rodzinny. 

Podkarpacie

Historyczny trakt Porta Rusica zostanie odnowiony. Rowerzyści otrzymają 50 km szlaków

PODKARPACIE.  Miłośnicy górskich podróży rowerowych otrzymają łącznie 50 km szlaków, w tym 14-kilometrowy odcinek typu „singletrack”.

Podkarpacie

Powstanie Polsko-Ukraińska Szkoła Ratownictwa Górskiego. Deklarację podpisał marszałek Ortyl

„Chcemy rozwijać naszą współpracę w obszarze ratownictwa górskiego w Karpatach"” – mówił marszałek województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Nastolatka zażyła lekarstwa i się okaleczyła. Pomogła jej rok młodsza siostra

PODKARPACIE. Policjant otrzymał informację o nastolatce, która zażyła lekarstwa i się okaleczyła.

Podkarpacie

Spadający pień przygniótł mężczyznę. Poszkodowanego ewakuował śmigłowiec LPR

PRZEWORSK. W działaniach brało udział 12 strażaków PSP i OSP, Policja, Pogotowie Ratunkowe oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Reklama