Rzeszów - Poniedziałek, 08.06.2026
Reklama

Policyjny pościg za młodym kierowcą. Miał 200 km/h na liczniku, ponad 1,3 promila i był pod wpływem narkotyków

Dodano: 03.03.2026 r. / Redakcja

fot. KPP w Jarosławiu
fot. KPP w Jarosławiu

PODKARPACIE. Po krótkim pościgu, jarosławscy policjanci zatrzymali 20-letniego kierowcę Seata, który nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać, pędząc z prędkością blisko 200 km/h. 20-latek zakończył niebezpieczną jazdę dachując na posesji i próbował oddalić się z miejsca pieszo. Po zatrzymaniu okazało się, że był pod wpływem alkoholu i narkotyków. W samochodzie podróżowało jeszcze dwoje pasażerów. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejeszych obrażeń.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Patrol policji pełniący służbę na ul. Przemyskiej w miejscowości Tuczempy, tuż po godz. 1:00 zauważył Seata Leona, którego kierowca przekroczył prędkość o ponad 30 km/h.

Pomimo sygnałów do zatrzymania się, kierowca Seata ominął patrol i przyśpieszając odjechał w kierunku Ostrowa. Podczas ucieczki mężczyzna pędził z prędkością blisko 200 km/h. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem a auto dachowało na prywatnej posesji.

- Siła uderzenia była na tyle duża, że samochód został całkowicie zniszczony. Uszkodzona została także infrastruktura drogowa, a jeden z elementów pojazdu uderzył jeszcze w dach budynku znajdującego się na posesji, gdzie doszło do dachowania – mówi asp. szt. Anna Długosz z komendy policji w Jarosławiu.

20-letni mężczyzna o własnych siłach opuścił rozbity samochód i zaczął uciekać pieszo. Chwilę później został zatrzymany przez policjantów. Mundurowi sprawdzili stan jego trzeźwości.

Reklama

- Okazało się, że miał w swoim organizmie nie tylko 1,38 alkoholu, ale także był pod działaniem narkotyków – przekazała rzeczniczka prasowa KPP Jarosław.

Samochodem podróżowało jeszcze dwóch pasażerów: 19-letni mieszkaniec gminy Jarosław oraz 20-letni mieszkaniec gminy Orły. Mężczyźni samodzielnie opuścili rozbite auto. 19-latek miał w organizmie 0,74 promila, natomiast 20-latek 0,14 promila alkoholu.

Kierujący oraz 20-letni pasażer z obrażeniami zostali przetransportowani do szpitala. Nie odnieśli poważnych obrażeń. 19-latek nie potrzebował pomocy medycznej.

Młody kierowca - mieszkaniec gminy Jarosław - usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Odpowie za kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW. Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia, z związku z burzami jakie prognozowane są na Podkarpaciu. Alert dotyczy 22 powiatów.

Podkarpacie

Wiosenna akcja szczepienia lisów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W dniach od 18 do 26 kwietnia 2024 r. na terenie województwa podkarpackiego odbędzie się wiosenna akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Podkarpacie

Budimex wyremontuje odcinek DW 988 Czudec - Zaborów

PODKARPACIE. 54 mln zł będzie kosztowała rozbudowa fragmentu drogi wojewódzkiej nr 988 na odcinku Czudec – Zaborów. Inwestycję zrealizuje wyłoniona w przetargu firma Budimex. Prace trwać będą 2,5 roku. 

Podkarpacie

Alert IMGW! W środę silny wiatr na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z prognozowanym, silnym wiatrem w południowej części województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Wypadek w Białobrzegach. Dwie osoby trafiły do szpitala

PODKARPACIE. Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło w piątek w Białobrzegach, w powiecie łańcuckim. Zderzyły się dwa samochody osobowe.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na DW871 w Grębowie. Nie żyje 24-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Tarnobrzescy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowe okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło dziś rano w Grębowie. 24-letni kierowca volkswagena zderzył się z pojazdem ciężarowym. Młody mężczyzna zmarł w szpitalu.

Podkarpacie

W środę kolejne protesty rolników. Lista utrudnień na drogach Podkarpacia

PODKARPACIE. Na środę, 20 marca rolnicy zapowiedzieli kolejną falę protestów. W związku z tym w wielu miejscach na drogach Podkarpacia, wystąpią utrudnienia w ruchu. Policja opublikowała listę miejsc, w których planowane są...

Podkarpacie

Nowi konsultanci wojewódzcy w dziedzinach kardiologii i geriatrii

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul powołała na pięcioletnią kadencję konsultantów w dziadzinach kardiologii i geriatrii.

Reklama