Rzeszów - Środa, 07.05.2025
Reklama

Ponad 250 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 8 osób [23.02.2021]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zakażeniach w województwie podkarpackim.

W porannym raporcie potwierdzono 253 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. 6 osób zmarło na choroby współistniejące z Covid-19, a 2 osoby wyłącznie z powodu Covid-19. Łącznie potwierdzono 8 przypadków śmiertelnych.  
 
Wyzdrowiało kolejne 155 osób. Do 8472 wzrosła liczba mieszkańców województwa przebywających na kwarantannie. Wykonano 1780 testów, w tym 310 z wynikiem pozytywnym.

W szpitalach województwa dostępnych 1543 „łóżka covidowe”, z których 587 jest wolne. Dla najciężej chorych przygotowanych jest 157 respiratorów, z których 93 jest obecnie zajęte.
Reklama
Nowe przypadki wg powiatów to:
 
bieszczadzki 0
brzozowski 18
dębicki 12
jarosławski 4
jasielski 3
kolbuszowski 12
krośnieński 16
leżajski 1
lubaczowski 6
łańcucki 3
mielecki 13
niżański 7
przemyski 0
przeworski 6
ropczycko-sędziszowski 4
rzeszowski 28
sanocki 18
stalowowolski 10
strzyżowski 2
tarnobrzeski 3
leski 5
Krosno 12
Przemyśl 7
Rzeszów 47
Tarnobrzeg 14


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Dwa tragiczne wypadki na drogach Podkarpacia. Zginęły dwie osoby

PODKARPACIE. Okoliczności obu tych wypadków wyjasniają policjanci pod nadzorem prokuratury.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia,  Ministerstwa Zdrowia potwierdziło 1257 przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu chorób współistniejących wraz z Covid-19 zmarło 11 osób.

Podkarpacie

Wjechała w pieszych na chodniku. Prawdopodobnie zasnęła za kierownicą

ŁAŃCUT. 41-letnia mieszkanka Łańcuta wjechała samochodem w pieszych idących chodnikiem. Kobieta najprawdopodobniej zasnęła za kierownicą. W zdarzeniu ucierpiał 14-chłopiec, który trafił do szpitala.

Podkarpacie

Ruszyły wypłaty czternastych emerytur

Pierwsi emeryci i renciści otrzymali czternaste emerytury - poinformowała w czwartek prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia w województwie podkarpackim odnotowano 1315 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. 

Podkarpacie

Tragiczny weekend nad wodą na Podkarpaciu. Utonęło dwóch mężczyzn

PODKARPACIE. 43-latek i 22-latek to kolejne ofiary letniego wypoczynku nad wodą w naszym regionie.

Podkarpacie

Upały na Podkarpaciu, nawet 33 stopnie. IMGW wydał ostrzeżenie

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia dotyczące upałów na terenie województwa podkarpackiego. W piątek termometry pokażą nawet 33 stopnie Celsjusza.

Podkarpacie

Uwaga na oszustów! ZUS apeluje do seniorów w sprawie 14. emerytur

PODKARPACIE. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed oszustami, którzy podają się za pracowników ZUS i proponują „załatwienie” 14. emerytury.

Reklama