Rzeszów - Środa, 28.01.2026
Reklama

Ponad 600 przejść dla pieszych na Podkarpaciu zostało doświetlonych

Dodano: 26.01.2026 r. / Redakcja

Doświetlone przejście dla pieszych na DK 77 / fot. GDDKiA
Doświetlone przejście dla pieszych na DK 77 / fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zakończyła inwestycję polegającą na doświetleniu 608 przejść dla pieszych w ciągu dróg krajowych województwa podkarpackiego.

Zadanie było realizowane od 2021 roku w ramach Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Obejmowało wykonanie infrastruktury oraz instalacji zapewniających skuteczne oświetlenie przejść dla pieszych. Prace zakończono w grudniu 2025 roku. Łączny koszt inwestycji wyniósł ponad 48,5 mln zł.

- Specjalnie dedykowane oświetlenie sprawia, że pieszy jest znacznie lepiej widoczny, co zwiększa jego bezpieczeństwo. Kierowca może wcześniej zareagować i zredukować prędkość, aby zatrzymać się przed przejściem – podkreśla Joanna Rarus rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W ramach inwestycji doświetlono 608 przejść dla pieszych:

- na DK9 – 74 przejścia dla pieszych,
- na DK19 – 89 przejść dla pieszych,
- na DK28 – 147 przejść dla pieszych,
- na DK73 – 36 przejść dla pieszych,
- na DK77 – 76 przejść dla pieszych,
- na DK84 – 57 przejść dla pieszych,
- na DK94 – 129 przejść dla pieszych.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Wojewoda przekazała środki ochronne dla placówek pomocy społecznej i ochrony zdrowia

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart przekazała środki ochronne dla placówek pomocy społecznej i ochrony zdrowia w naszym regionie.

Podkarpacie

Koronawirus. 4 nowe osoby zakażone na Podkarpaciu

​PODKARPACIE. WSSE w Rzeszowie poinformowała o kolejnych osobach zakazonych w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Nie żyje 67-letni rowerzysta, potrącony przez samochód

Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Motycze Szlacheckie w powiecie stalowowolskim.

Podkarpacie

Koronawirus. 4 nowe przypadki, w tym dziecko na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [3.04.2020]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstaną dwa nowe mosty

PODKARPACIE. 439 mln zł przeznaczy Ministerstwo Infrastruktury na modernizację dróg krajowych. Będzie to łącznie 11 programów, z których dwa będą realizowane na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Sesja sejmiku województwa po raz pierwszy zdalnie

PODKARPACIE. Najbliższe obrady sejmiku województwa podkarpackiego będą inne niż zawsze. 

Podkarpacie

Pacjent z podejrzeniem koronawirusa uciekł ze szpitala

JASŁO. 36-mężczyzna, który był diagnozowany pod kątem zakażenia koronawirusem w szpitalu w Jaśle, uciekł z placówki. Interweniowała Policja.

Reklama