Rzeszów - Sobota, 06.09.2025
Reklama

Ponad 7,4 tys. strażaków usuwało skutki intensywnych opadów śniegu na Podkarpaciu

Dodano: 23.01.2023 r.

fot. OSP Sieniawa
fot. OSP Sieniawa
PODKARPACIE. Ręce pełne roboty mieli w miniony weekend podkarpaccy strażacy. Wszystko za sprawą intensywnych opadów śniegu, których sutkiem były m.in. połamane drzewa i uszkodzone dachy.
 
Od piątku do niedzieli strażacy z OSP i PSP podjęli ponad 1300 interwencji. Ich działania polegały przede wszystkim na usuwaniu połamanych konarów, gałęzi oraz drzew, które pod naporem ciężkiego śniegu runęły na ulice, chodniki i linie energetyczne.
 
W dziewięciu przypadkach strażacy pomagali przy zabezpieczeniu uszkodzonych przez ciężki śnieg dachów na budynkach gospodarczych i mieszkalnych. Cztery interwencje dotyczyły użyczenia agregatów prądotwórczych niezbędnych do zasilenia urządzeń medycznych podtrzymujących życie chorych.
 
W weekendowe działania zaangażowanych było ponad 7400 strażaków.
 
- Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach krośnieńskim, rzeszowskim, dębickim i brzozowskim. Na szczęście nikt nie został ranny - poinformował Marcin Betleja, rzecznik prasowy KW PSP w Rzeszowie.
 
Źródło: KW PSP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Zderzenie dwóch samochodów w Czarnej. Jedna osoba w szpitalu

PODKARPACIE. Policjanci z Łańcuta wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 881 w miejscowości Czarna. W zderzeniu dwóch samochodów ucierpiała jedna osoba.

Podkarpacie

Burzowa środa na Podkarpaciu. Ostrzeżenie IMGW

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z burzami jakie spodziewane są dziś w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Święto Parku w Muzeum Zamku w Łańcucie

ŁAŃCUT. „Spacer przez historię” – pod takim hasłem już w najbliższą niedzielę (29.09) w parku Muzeum Zamku w Łańcucie odbędzie się historyczny piknik rodzinny z atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na DK19 w Baryczce

PODKARPACIE. 58-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym uderzył w przepust. Niestety jego życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Woli Wyżnej. Nie żyją dwie osoby

PODKARPACIE. 16-letni i 23-letni mężczyźni zginęli w porannym wypadku, do którego doszło w miejscowości Wola Wyżna w powiecie krośnieńskim.

Podkarpacie

Cmolas. Zderzenie ciężarówki z pojazdem wojskowym, 7 osób trafiło do szpitala

PODKARPACIE. Na DK9 w miejscowości Cmolas w powiecie kolbuszowskim doszło do zderzenia samochodu ciężarowego scania oraz wojskowego Honkera. Siedmiu żołnierzy trafiło do szpitala. Przez kilka godzin w miejscu wypadku występowały utrudnienia w...

Podkarpacie

Niewybuch w jednym z bieszczadzkich lasów

PODKARPACIE. Mieszkaniec miejscowości Ropienka w powiecie bieszczadzkim natrafił w lesie na granat moździerzowy pochodzący z okresu II wojny światowej. Rzeszowscy saperzy zabezpieczyli niewybuch.

Reklama