Dzieci będą przebywać w Wiśle, w rezydencji prezydenta od 25 lipca do 1 sierpnia. W letnim wypoczynku uczestniczą dzieci w wieku od 7 do 14 lat z kilku najbardziej dotkniętych w czerwcowej powodzi gmin.
W plecakach znalazły się m.in.: bidony, latarki, czapki, naturalne kosmetyki z Uzdrowiska Rymanów-Zdrój, woda mineralna, ręczniki, koszulki, środki czystości, do tego puzzle oraz gry planszowe, w tym gry edukacyjne o tematyce historycznej, a także smakołyki na podróż.
Pieniądze na wyjazd dla dzieci zbierali także pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, którzy przekazali na „kieszonkowe” 2 tys. złotych. 300 złotych zebrali na ten cel pracownicy ROPS-u. Dzieci będą mogły przeznaczyć pieniądze na własne przyjemności. Zrekrutowanych zostało 36 dzieci z Gminy Jasienica Rosielna, Jawornik Polski, Miasta i Gminy Kańczuga, z Gminy Łańcut, Miasta i Gminy Miasto Jasło.
 
                                 
                                         
                                         
                                         
                                         
                                         
                                         
                                         
                                        ![Transport meleksem po największej rzeszowskiej nekropolii [najbliższe terminy]](/image/c/800/520/news/20251029/melexem.jpg) 
                                         
                                         
                                         
                                         
                                        ![Budowa wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ul. Sieciecha w Rzeszowie [październik 2025]](/image/c/740/490/foto/20251028/sieciecha-01.jpg) 
                                ![Wisłokostrada - nowe zdjęcia z budowy [październik 2025]](/image/c/740/490/foto/20251023/wislokostrada-04.jpg) 
                                 
                                         
                                         
                                         
                                             
                                             
                                             
                                             
                                             
                             
                             
                             
                            
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz