Rzeszów - Czwartek, 06.11.2025
Reklama

Powołano konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego

Dodano: 08.12.2020 r.

fot. Archiwum PUW w Rzeszowie
fot. Archiwum PUW w Rzeszowie
PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart powołała konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego. Została nim dr n. hum. Beata Witalec.

Dr n. hum. Beata Witalec jest specjalistą ds. epidemiologii, koordynatorem ds. oświaty zdrowotnej w SPZOZ Nr 1 Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Rzeszowie.

Powołany przez wojewodę konsultant rozpoczął swoją pięcioletnią kadencję z dniem 7 grudnia 2020 r.

Konsultanci – w ramach pełnienia swoich funkcji – wykonują m. in. zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta, jak również przeprowadza kontrole dostępności do świadczeń zdrowotnych na obszarze województwa podkarpackiego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Podkarpaccy policjanci skontrolowali ponad 1300 kierowców

Podkarpacka Policja podsumowała akcję „Prędkość”. Skontrolowano ponad 1300 kierowców. Niektórym zatrzymano prawo jazdy.

Podkarpacie

186 pojazdów gotowych do zimy na podkarpackich drogach

Rzeszowski oddział GDDKiA w pełni przygotowany do zimy. Sprzęt do odśnieżania dróg na Podkarpaciu jest gotowy do pracy, a magazyny są zapełnione solą drogową.

Podkarpacie

Pięciu nastolatków pobiło 80-latka. Zrobili to dla 30 zł

PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali pięciu młodych mężczyzn, którzy włamali się do domu 80-latka i dotkliwie go pobili. 

Podkarpacie

Dziewięciu kierowców pożegnało się z prawem jazdy. Sześć przypadków odnotowano w Mielcu

PODKARPACIE. Niechlubny rekordzista jechał przez Łączki Brzeskie z prędkością 142 km/h.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie w Babicy. Nie żyje 55-letnia kobieta

Do godz. 18:00 mogą potrwać utrudnienia na drodze krajowej nr 19 w Babicy. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Śmierć na miejscu poniosła 55-letnia kobieta kierująca osobowym nissanem.

Podkarpacie

Pijany kierowca potrącił rowerzystę, po czym uciekł z miejsca wypadku. Grozi mu 12 lat więzienia

PODKARPACIE. Kierujący audi, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Podkarpacie

Mniej łóżek na oddziale mieleckiego szpitala. Dyrektor: „Zmiany nie odbiją się na chorych”

MIELEC. Obydwa piętra Oddziału Wewnętrznego i Kardiologii wciąż będą czynne.

Reklama