Rzeszów - Wtorek, 28.04.2026
Reklama

Powstanie ponad 11-kilometrowa ścieżka rowerowa wzdłuż DW 867 na Roztoczu

Dodano: 11.03.2026 r. / Redakcja

PODKARPACIE. Firma Strabag zaprojektuje, a następnie wybuduje ponad 11-kilometrową drogę dla pieszych i rowerów. Trasa powstanie wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 867 między Basznią Dolną a Horyńcem Zdrojem. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał już umowę z wykonawcą. Wartość kontraktu to ponad 12,6 mln zł

Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu pn. „Nowa jakość Roztocza-rozwój produktów turystycznych zwiększających potencjał turystyki aktywnej na Roztoczu". Jego celem jest rozwój turystyki rowerowej w regionie. Projekt ma zostać sfinansowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021–2027.

Nowa trasa będzie stanowić rozwinięcie szlaku rowerowego, będącego przedłużeniem odcinka Lubaczów – Basznia Dolna, który zmodernizowany był w ramach współpracy transgranicznej.

Wykonawcą inwestycji w systemie „zaprojektuj i wybuduj” będzie firma Strabag. Projekt powstanie na podstawie przygotowanego przez Gminę Horyniec-Zdrój Programu Funkcjonalno-Użytkowego.

Reklama

Nowa trasa dla pieszych i rowerów powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 867 na odcinku około 11,575 km (od km 45+618,29 do km 57+193,29). Rozpocznie się na moście w Baszni Dolnej, wybudowanym w 2024 roku. Trasa pobiegnie wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 867 aż do przejazdu kolejowego w Horyńcu-Zdroju. Będzie mieć szerokość minimum 2,5 m.

Zakres robót obejmuje także przebudowę zjazdów z drogi wojewódzkiej nr 867, budowę urządzeń odwadniających oraz wykonanie przepustu pod trasą. Przeprowadzone zostaną również prace związane z przebudową kolizji z istniejącą infrastrukturą techniczną, zabezpieczeniem sieci uzbrojenia terenu oraz montażem oznakowania i urządzeń poprawiających bezpieczeństwo ruchu. Konieczna będzie także wycinka części drzew wraz z wykonaniem nasadzeń kompensacyjnych. Całość uzupełnią prace przygotowawcze, porządkowe i pomocnicze.

Po opracowaniu dokumentacji projektowej i uzyskaniu decyzji ZRID, rozpoczęcie prac w terenie planowane jest na 2027 rok. Wykonawca ma 30 miesięcy na zakończenie całej inwestycji.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na dk nr 77. Zginął 67-letni kierowca toyoty

PODKARPACIE. Do wypadku doszło w miejscowości Zaleszany.

Podkarpacie

Badania geofizyczne na trasie przyszłej S19

Zakończono już badania dla odcinków od Domaradza do Barwinka, natomiast na odcinku Babica - Domaradz badania jeszcze trwają.

Podkarpacie

Policyjny pościg za 18-latkiem zakończył się kolizją

KROSNO. Uwagę funkcjonariuszy drogówki zwróciło audi, które z prędkością ponad 100km/h pędziło w kierunku Miejsca Piastowego.

Podkarpacie

2,5 g marihuany w plecaku szkolnym 16-latka

JAROSŁAW. Sprawą 16-latka zajmie się sąd rodzinny. 

Podkarpacie

Historyczny trakt Porta Rusica zostanie odnowiony. Rowerzyści otrzymają 50 km szlaków

PODKARPACIE.  Miłośnicy górskich podróży rowerowych otrzymają łącznie 50 km szlaków, w tym 14-kilometrowy odcinek typu „singletrack”.

Podkarpacie

Powstanie Polsko-Ukraińska Szkoła Ratownictwa Górskiego. Deklarację podpisał marszałek Ortyl

„Chcemy rozwijać naszą współpracę w obszarze ratownictwa górskiego w Karpatach"” – mówił marszałek województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Nastolatka zażyła lekarstwa i się okaleczyła. Pomogła jej rok młodsza siostra

PODKARPACIE. Policjant otrzymał informację o nastolatce, która zażyła lekarstwa i się okaleczyła.

Reklama