Rzeszów - Piątek, 22.08.2025
Reklama

Pożar marketu budowlanego w Krośnie. Akcja strażaków trwa już kilkadziesiąt godzin, utrudnienia w ruchu

Dodano: /

mł. bryg. Krzysztof Adamczyk / Państwowa Straż Pożarna
mł. bryg. Krzysztof Adamczyk / Państwowa Straż Pożarna

KROSNO. Od wczoraj trwa akcja gaszenia pożaru pawilonu sieci Merkury Market w Krośnie przy ul. Bieszczadzkiej 31. W szczytowym momencie w działaniach brało udział ponad 270 strażaków. W związku z pożarem część ulic została zamknięta. Utrudnienia w ruchu potrwają do czasu zakończenia działań gaśniczych.

Do pożaru doszło wczoraj przed godz. 10:00. Ogień pojawił się w części magazynowej marketu. Zanim na miejsce przyjechali strażacy, ze sklepu ewakuowało się 40 osób. Nikomu nic się nie stało. Akcja gaszenia pożaru trwała przez całą noc i trwa nadal. Dziś rano w działania zaangażowanych było ponad 270 strażaków strażaków PSP i OSP z całego podkarpacia, w tym 77 pojazdów pożarniczych.

Opanowanie ognia utrudniają warunki pogodowe. - Działania mogą potrwać jeszcze kilka najbliższych godzin. Sytuacja jest bardzo trudna ze względu na wysoką temperaturę pożarową i zadymienie oraz warunki atmosferyczne (wysoka temperatura powietrza) – informuje Państwowa Straż Pożarna. - W dalszym ciągu trwa gaszenie ognia w części magazynowej i obrona sklepu przed pożarem.

Woda do gaszenia ognia dostarczana jest m.in. z rzeki Lubatówka poprzez dwie magistrale wężowe o długości około 1900 m.

Reklama

Utrudnienia w ruchu

W związku akcją gaszenia pożaru i potrzebą zapewnienia dojazdu wozom strażackim oraz efektywnego transportu wody, część krośnieńskich ulic została zamknięta. Ruchem kierują policjanci.

Podróżujący ul. Podkarpacką nie mogą wjechać w ul. Lwowską oraz ul. Grodzką. Osoby planujące dostać się do centrum miasta, kierowane są w ul. Jagiellońską oraz ul. Czajkowskiego. Jednak ze względu na ograniczoną przepustowość w/w dróg, policja sugeruje korzystanie z ul. Pużaka oraz ul. Krakowskiej.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. 27 nowych zakażeń na Podkarpaciu. 9 osób wyzdrowiało

PODKARPACIE. Ponad 800 zakażonych na Podkarpaciu. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono dziś 27 nowych przypadków. Kolejne 9 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 17 nowych zakażeń, 14 osób wyzdrowiało [7.07.2020]

PODKARPACIE. Zgodnie z najnowszym komunikatem Podkarpackiego Inspektora Sanitarnego, dziś w województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Kolejne 14 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

#CzasNaPodkarpackie. Rusza nowa akcja promocyjna województwa podkarpackiego

PODKARPACIE. Kilkadziesiąt instytucji kultury oraz firm z branży turystycznej weźmie udział w akcji, która ma na celu promocję regionalnych atrakcji turystycznych.

Podkarpacie

300 zł wyprawki dla uczniów

RZESZÓW. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej rozpocznie wypłacanie uczniom wyprawki szkolnej na przyszły rok. Świadczenie z programu „Dobry start” przysługuje raz w roku dla dzieci, które nie ukończyły 20 lat.

Podkarpacie

Kolejny krok w kierunku podpisania umowy na budowę S19 Rzeszów Południe - Babica

Postępowanie przetargowe na zaprojektowanie i budowę odcinka S19 Rzeszów Południe – Babica przeszło pozytywnie kontrolę uprzednią Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Podkarpacie

Jedziesz na wakacje? Sprawdź listę utrudnień na drogach krajowych Podkarpacia

Rzeszowski Oddział GDDKiA opublikował listę największych utrudnień, jakie będą występować w okresie wakacyjnym na drogach krajowych Podkarpacia.

Podkarpacie

Koronawirus. 13 nowych przypadków na Podkarpaciu. Zmarły kolejne 3 osoby [6.07.2020]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 774 przypadki zakażenia koronawirusem.

Podkarpacie

Awaryjne lądowanie na prywatnej posesji. Samolot uderzył w garaż

PODKARPACIE. Mały samolot z powodu awarii wylądował na prywatnej posesji, uderzył w garaż i uszkodził zaparkowany samochód. 69-letni pilot wyszedł o własnych siłach.

Reklama